Przejdź do treści
Strona główna » Tester Java

Tester Java

TESTOWANIE OPROGRAMOWANIA

Definicja testowania

Za najczęściej używaną definicję testowania uznaje się termin zaproponowany przez International Software Testing Qualifications Board. Wg tej definiicji testowanie to proces...

Kody odpowiedzi-co warto o nich wiedzieć?

Co to są kody odpowiedzi REST API?

Po zadaniu zapytania przez użytkownika uzyskiwane są kody odpowiedzi REST API. Każdy kod składa się...

java

Java Podstawy – Testowanie [1]

java tutorial

Testowanie Java

Na filmiku przedstawiamy możliwość przetestowania aplikacji Java w narzędziu...

java

Java PodstawY – Testowanie [2]

java podstawy

Testowanie [2]

Teraz jesteśmy świadkami znalezienie błędu w naszej aplikacji Shop....

java

Java Podstawy – Testowanie [3]

java tutorial

Testowanie Java

Jak zacząć testować? W prosty sposób przedstawia to powyższy...

java

Java Podstawy – Testowanie [4] Ordery

java tutoruial

Java Podstawy - Testowanie [4]

Jesteśmy...

java

Java podstawy – Testowanie [5] selenium

java tutorial

Java Podstawy - Selenium

Przykład realizacji ticketa z selenium.
Robimy...

Tester Java – stabilizacja na rynku

Nie da się ukryć, że wejście w branżę IT stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie na rynku pracy. Coraz więcej firm pozornie niezwiązanych z technologią przenosi się w stu procentach do przestrzeni online, toteż niejako ich obowiązkiem będzie znalezienie specjalistów. Tester Java stanowi jedną z wielu pozycji na rynku, która jest deficytowa. Widać to wyraźnie po wszelkiego rodzaju ogłoszeniach, w których taka osoba jest poszukiwana przez potencjalnych pracodawców. Dlaczego warto nauczyć się wymaganych kompetencji? Tester Java wbrew pozorom nie musi programować na najwyższym poziomie. W jego pracy przyda się oczywiście znajomość języków, HTML oraz CSS, jednak nie będzie ona wymagana do tworzenia aplikacji czy też platform. Jak widać, próg wejścia nie jest tak wysoki, jak mogłoby się wydawać.

Java dla testerów – charakterystyka pracy

Java dla testerów stanowi jeden z najważniejszych elementów całego tworzenia strony. Na samym końcu projektowania danej platformy przychodzi moment, w którym uruchamiana jest ona publicznie. Zanim jednak się to wydarzy, należy ją we właściwy sposób przetestować. Java dla testerów na pierwszy rzut oka nie jest aż tak wymagającym zadaniem. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób nie skupia się na swojej pracy, przez co skrupulatność oraz dbałość o szczegóły stanowi pewnego rodzaju towar deficytowy. Przy końcowych testach naszej strony lub aplikacji nie możemy sobie pozwolić na żadne potknięcia. Z tego względu na takim stanowisku może znaleźć się osoba nie tylko mająca pojęcia o językach programowania, ale również silna pod kątem umiejętności miękkich. Przydaje się to w momencie, w którym trzeba znaleźć balans pomiędzy ignorowaniem potencjalnych usterek, a wytykaniem błędów programistom.

Java – tester na umowie o pracę czy B2B?

Osoby wchodzące dopiero na rynek IT zastanawiają się nad modelem zatrudnienia. Oczywiście wśród nich znajdziemy również te osoby, które specjalizują się w języku Java. Tester zdecydowanie powinien planować swoją przyszłość we właściwy sposób. Jego praca ma przede wszystkim opierać się na stałym kontakcie z programistami, którzy mają swój określony styl. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stabilizacja i dłuższa współpraca z jednym podmiotem. Z tego względu, testerzy częściej wybierają umowę o pracę. Oczywiście nie oznacza to, że model B2B jest całkowicie pozbawiony sensu, jednak w większości przypadków warto postawić na jednego pracodawcę na dłuższy okres.