Przejdź do treści
Strona główna » Anomalia

Anomalia

Czym są?

Anomalia to zarezerwowane określenie dla wszystkich wyników odbiegających od przyjętej przez zespół normy. Rozbieżność pomiędzy oczekiwaniami a stanem faktycznym niejednokrotnie jest źródłem frustracji.

anomalia
https://pixabay.com/

Niemałą rolę w wyszukiwaniu i zarządzaniu anomaliami, pełni doświadczenie zawodowe testera. Mogą one dotyczyć zarówno sfery funkcjonalnej, jak i niefunkcjonalnej oprogramowania. Aplikacja może w rzeczywistości nie spełniać wymogów zawartych w specyfikacji. Niektóre pojęcia w branży IT mogą być stosowane zamiennie. Anomalia = defekt= błąd

Opis anomalii

Umieszczając opis w dokumentacji projektu, warto zawrzeć w nim:

  • identyfikator błędu
  • zwięzły opis anomalii
  • kroki potrzebne do odtworzenia procesu uzyskania wady
  • priorytet
  • datę przeprowadzenia testu
  • komentarze członków zespołu

Anomalie w obszarze przepływu danych

Wykrywa się je przeprowadzając testy statyczne i dynamiczne. Anomalie tego typu mogą być zdefiniowane, wykorzystane lub stłamszone. W praktyce stosuje się skróty w formie liter, odpowiednio d, k, u. Na ich podstawie tworzy się wszystkie możliwe kombinacje, w jakie mogą się połączyć te składowe.

Pamiętaj! Gdy dłużej pracujesz w zawodzie testera możeszybciej jesteś w stanie wykryć anomalie. W tej pracy doświadczenie zawodowe odgrywa bardzo znacząca rolę. Możesz je wykryć na różnych etapach przebiegu procesu testowania aplikacji. Począwszy od przeglądu dokumentacji po testowanie.

Przydatne informacje z zakresu testowania i programowania znajdziesz na naszej stornie.

Zespół GREAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *