Przejdź do treści
Strona główna » Spring w Akcji 1.5

Spring w Akcji 1.5

java podstawy

Spis treści | Czysty kod

  1. Badanie struktury projektu Springowego
  2. Specyfikacja budowy

Specyfikacja budowy

Wybór JAR jest wyborem ukierunkowanym na chmurę. Podczas gdy pliki WAR doskonale nadają się do wdrażania do tradycyjnego serwera aplikacji Java, nie są one naturalnym dopasowaniem do większości platform chmurowych. Chociaż niektóre platformy chmurowe (takie jak Cloud Foundry) są w stanie wdrożyć i uruchomić pliki WAR, wszystkie platformy chmurowe Java są w stanie uruchomić wykonywalny plik JAR. Dlatego Spring Initializr domyślnie do pakowania JAR, chyba że powiesz mu, aby zrobił to inaczej.
Jeśli zamierzasz wdrożyć swoją aplikację do tradycyjnego serwera aplikacji Java, wtedy będziesz musiał wybrać opakowanie WAR i dołączyć klasę inicjalizatora WWW. Będziemy przyjrzymy się bardziej szczegółowo, jak budować pliki WAR w następnych rozdziałach.

Następnie zwróć uwagę na element , a dokładniej na jego dziecko. To określa, że twój projekt ma spring-boot-starter-parent jako jego rodzic POM. Między innymi, ten rodzicielski POM zapewnia zarządzanie zależnościami dla kilku bibliotek powszechnie używanych w projektach Spring. Dla tych bibliotek objętych nie będziesz musiał określać wersji, ponieważ jest ona dziedziczona po rodzicu. Wersja wersja, 2.0.4.RELEASE, wskazuje, że używasz Spring Boot 2.0.4 i dlatego będziesz dziedziczył zarządzanie zależnościami zgodnie z definicją. odziedziczy zarządzanie zależnościami zdefiniowane przez tę wersję Spring Boot.

Skoro już jesteśmy przy temacie zależności, zauważ, że w elemencie zadeklarowane są trzy zależności. Pierwsze dwie powinny wyglądać nieco znajomo. Odpowiadają one bezpośrednio zależnościom Web i Thymeleaf, które które wybrałeś przed kliknięciem przycisku Finish w kreatorze nowego projektu Spring Tool Suite kreatora. Trzecia zależność jest jedną z tych, które zapewniają wiele pomocnych możliwości testowania. Nie musiałeś zaznaczać pola wyboru, aby ją uwzględnić, ponieważ Spring Initializr zakłada (miejmy nadzieję, że poprawnie), że będziesz pisał testy.
Możesz również zauważyć, że wszystkie trzy zależności mają słowo starter w swoim ID artefaktu. Zależności startowe Spring Boot są specjalne, ponieważ zazwyczaj nie posiadają żadnego kodu biblioteki, ale zamiast tego przejściowo wciągają inne biblioteki. Te zależności startowe oferują trzy podstawowe korzyści

  • Twój plik kompilacji będzie znacznie mniejszy i łatwiejszy do zarządzania, ponieważ nie będziesz musiał deklarować zależności od każdej biblioteki, której możesz potrzebować.
  • Możesz myśleć o swoich zależnościach w kategoriach tego, jakie możliwości zapewniają a nie w kategoriach nazw bibliotek. Jeśli tworzysz aplikację internetową, dodasz zależność od webstartu, a nie od listy poszczególnych bibliotek, które umożliwiają napisanie aplikacji internetowej.
  • Uwalniasz się od ciężaru martwienia się o wersje bibliotek. Możesz zaufać, że dla danej wersji Spring Boot, wersje bibliotek sprowadzonych tranzytowo będą zgodne. Musisz się tylko martwić o to, której wersji Spring Boot, której używasz.
  • Wreszcie, specyfikacja kompilacji kończy się wtyczką Spring Boot. Wtyczka ta wykonuje kilka ważnych funkcji:
  • Udostępnia cel Mavena, który umożliwia uruchomienie aplikacji za pomocą Mavena.

kurs java

Pomocne linki

calculations

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *