Przejdź do treści
Strona główna » Spring w Akcji 1.4

Spring w Akcji 1.4

java podstawy

Spis treści | Czysty kod

  1. Badanie struktury projektu Springowego
  2. Specyfikacja budowy

Badanie struktury projektu Springowego

Po załadowaniu projektu w IDE rozwiń go, aby zobaczyć, co zawiera. Rysunek poniżej przedstawia rozwinięty projekt Taco Cloud w Spring Tool Suite.

Możesz to rozpoznać jako typową strukturę projektu Mavena lub Gradle, w której kod źródłowy aplikacji znajduje się w src/main/java, kod testowy w src/test/java, a inne zasoby w src/main/resources. W ramach tej struktury projektu warto zwrócić uwagę na te elementy:

  • mvnw i mvnw.cmd – To są skrypty wrappera Mavena. Możesz użyć tych skryptów do zbudowania swojego projektu, nawet jeśli nie masz zainstalowanego Mavena na swoim komputerze.
  • pom.xml – To jest specyfikacja budowy Mavena. Zajmiemy się nią głębiej za chwilę.
  • TacoCloudApplication.java – To jest główna klasa Spring Boot, która uruchamia projekt. Za chwilę przyjrzymy się bliżej tej klasie.
  • application.properties -Ten plik jest początkowo pusty, ale oferuje miejsce, w którym można określić właściwości konfiguracyjne.

W miarę jak aplikacja Taco Cloud będzie się rozrastać, będziesz uzupełniał tę strukturę projektu o kod Java, obrazy, arkusze stylów, testy i inne elementy, które sprawią, że Twój projekt będzie bardziej kompletny. W międzyczasie jednak zagłębmy się nieco w kilka elementów, które dostarczył Spring Initializr.

Specyfikacja budowy

Jest ona początkowo pusta, ale wkrótce dodasz do niej szablon Thymeleaf. TacoCloudApplicationTests.java- To jest prosta klasa testowa, która zapewnia, że kontekst aplikacji Spring załaduje się pomyślnie. W miarę rozwoju aplikacji będziesz dodawał do niej kolejne testy.

Pierwszym wartym uwagi elementem pliku pom.xml jest element . Zdecydowałeś się zbudować swoją aplikację jako wykonywalny plik JAR, w przeciwieństwie do pliku WAR. Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej interesujących wyborów, jakich dokonasz, zwłaszcza w przypadku aplikacji internetowej. W końcu tradycyjne aplikacje internetowe Java są pakowane jako pliki WAR, pozostawiając pliki JAR jako opakowanie z wyboru dla bibliotek i okazjonalnych aplikacji UI na pulpit.

Wybór opakowania JAR jest wyborem ukierunkowanym na chmurę. Podczas gdy pliki WAR doskonale nadają się do wdrażania na tradycyjnym serwerze aplikacji Java, nie są one naturalnie dopasowane do większości platform chmurowych. Chociaż niektóre platformy chmurowe (takie jak Cloud Foundry) są w stanie wdrożyć i uruchomić pliki WAR, wszystkie platformy chmurowe Java są w stanie uruchomić wykonywalny plik JAR. W związku z tym Spring Initializr domyślnie stosuje pakowanie JAR, chyba że powiesz mu, aby zrobił to inaczej.

kurs java

Pomocne linki

calculations

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *