Przejdź do treści
Strona główna » Spring w Akcji 1.1

Spring w Akcji 1.1

java podstawy

Spis treści | Czysty kod

  1. Rozpoczęcie pracy ze Springiem
  2. czym jest Spring

Rozpoczęcie pracy ze Springiem

Chociaż grecki filozof Heraklit nie był dobrze znany jako twórca oprogramowania, wydawał się mieć dobre rozeznanie w temacie. Cytowano go jako mówiącego: „Jedyną stałą jest zmiana”. To stwierdzenie oddaje fundamentalną prawdę o tworzeniu oprogramowania.

Sposób, w jaki tworzymy dziś aplikacje, jest inny niż rok temu, 5 lat temu, 10 lat temu, a już na pewno 15 lat temu, gdy wstępna forma Spring Framework została przedstawiona w książce Roda Johnsona, Expert One-on-One J2EE Design and Development (Wrox, 2002, http://mng.bz/oVjy)

Wraz z rozwojem oprogramowania, Spring Framework również się zmienił, aby rozwiązać nowoczesne problemy rozwojowe, w tym mikroserwisy i programowanie reaktywne. Spring postawił również na uproszczenie własnego modelu rozwoju, wprowadzając Spring Boot.
Niezależnie od tego, czy tworzysz prostą aplikację internetową opartą na bazie danych, czy też kon- struujesz nowoczesną aplikację zbudowaną wokół mikroserwisów, Spring jest frameworkiem, który pomoże Ci osiągnąć Twoje cele. Ten rozdział jest Twoim pierwszym krokiem w podróży przez tworzenie nowoczesnych aplikacji za pomocą Springa.

czym jest Spring

Wiem, że pewnie nie możesz się doczekać, aby zacząć pisać aplikację przy pomocy Springa i zapewniam Cię, że zanim ten rozdział się skończy, będziesz miał już gotową prostą aplikację. Ale najpierw pozwól, że przedstawię Ci kilka podstawowych koncepcji Springa, które pomogą Ci zrozumieć, co sprawia, że Spring działa.

W swoim rdzeniu Spring oferuje kontener, często określany jako kon- tekst aplikacji Spring, który tworzy i zarządza komponentami aplikacji. Komponenty te, czyli beany, są połączone razem wewnątrz kontekstu aplikacji Springa, aby stworzyć kompletną aplikację, podobnie jak cegły, zaprawa, drewno, gwoździe, hydraulika i przewody są połączone razem, aby stworzyć dom.

DEPENDENCY INJECTION

Akt łączenia fasolek ze sobą opiera się na wzorcu znanym jako wstrzykiwanie zależności (DI). Zamiast tworzyć komponenty i utrzymywać cykl życia innych fasolek, od których zależą, aplikacja oparta na wstrzykiwaniu zależności polega na oddzielnym podmiocie (kontenerze), który tworzy i utrzymuje wszystkie komponenty oraz wstrzykuje je do „Beanów”, które ich potrzebują. Odbywa się to zazwyczaj poprzez argumenty konstruktora lub metody dostępu do właściwości.

kurs java

Pomocne linki

calculations

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *