Przejdź do treści
Strona główna » Kurs Java z Great wrzesień 2022 [9] – Jutro warsztaty

Kurs Java z Great wrzesień 2022 [9] – Jutro warsztaty

  • przez
java, kurs java, spring

Jutro warsztaty z Java

Jutro mamy zajęcia i już właściwie półmetek projektu Company. Mamy postawione kontrolery czyli właściwie już całe REST api do encji employee gotowe na PR-kach. Mamy testy jednostkowe kontrolerów. Nawet testy integracyjne REST API udało nam się ogarnąć czyli już wiele elementów komercyjnych aplikacji nasz projekt posiada.

Stworzenie przejściowej persystencji w List sprawia, że stan aplikacji znika po wyłączeniu serwera w spring boot. Nad tym chcielibyśmy się pochylić już jutro. W jaki sposób można zachować stan naszej aplikacji. Mile widziane wszelkie pomysły.

Chcielibyśmy w końcu dodać jakąś logikę biznesową do naszej aplikacji w postaci wprowadzenia relacji jeden do wielu dla encji Employee.

No i najtrudniejsze zadania jak to zwykle bywa – refaktoryzacja. Po dodaniu encji będziemy mieli sporo nadmiarowego kodu, sporo duplikacji, które świadczą o tak zwanych „bad smells in code” – w dosłownych tłumaczenia – złe zapachy w kodzie.

Duplikacja kodu również sprawia, że napotkane błędy należy poprawiać w 2 lub kilku miejscach zamiast w 1. Skoro mamy czas na zwiększenie jakości naszego oprogramowania to lepiej zróbmy to. Tego czasu w projektach komercyjnych wielokrotnie brakuje stąd duplikacje w kodzie i „bad smells” niestety występują znacznie częściej.

Do zobaczenia jutro

Pozdrawiamy,
Zespół Great

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybki kontakt!
+
Wyślij!