Przejdź do treści
Strona główna » Spring boot w świecie mikroserwisów

Spring boot w świecie mikroserwisów

Co daje Spring Boot ?

To akurat nie jest częste pytanie rekrutacyjne…. moim zdaniem powinno być. Jeśli firma nie pyta Cię o to na rozmowie, to znaczy że prawdopodobnie tego nie używa. Alternatywą są stare aplikacje oparte na starszej wersji springa z manualnym deploymentem do tomcata. Jeśli używasz spring boot w apce, to przy startowaniu jej takie logi powinny lecieć w konsoli.

Przykładowe logi startowanej aplikacji

SB znalazł ogromne zastosowanie w nowoczesnych systemach w architekturze mikroserwisowej. Jego możliwość bardzo szybkiego deploymentu do tomcata, który jest embedded czy załączony do biblioteki sprawia, że napisanie serwera REST na tomcat z kontrollerami trwa kilka minut, a sam deployment kilka sekund. Niesamowicie szybko można zbudować kolejny mikroserwis w świecie mikroserwisów.

Na naszym szkoleniach wszystkie kursy budują aplikacje w oparciu o najnowszego spring boota z komunikacją przez REST z deploymentem na tomcat, który trwa kilka sekund.

Jak się tego nauczyć?

Mamy książki, z których można wyczytać jak zbudowany jest spring boot i jak z niego korzystać. Jednak najlepiej jest po prostu pisać aplikację z mentoringiem doświadczonego seniora. Jeśli takowego nie ma, to należy próbować samemu. Spring boot z biblioteką spring stanowi fundament naszego projektu i centrum zarządzania. Obok JAVA najważniejsza biblioteka do poznania dla każdego szanującego się JAVA DEVELOPERA.

Pozdrawiamy,

Zespół Great

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *