Przejdź do treści
Strona główna » nowości java 8

nowości java 8

Java 8 została wydana w 2014 roku i przyniosła wiele nowych funkcji i możliwości, które ulepszają pracę programistów Javy i umożliwiają jeszcze efektywniejsze tworzenie aplikacji. W tym artykule omówimy najważniejsze nowości w Javie 8.

Lambda expressions – Java 8

Lambda expressions to jedna z najważniejszych nowości w Javie 8. Umożliwiają przekazywanie funkcji jako argumentów i zwracanie ich jako wyników. Dzięki temu możliwe jest pisanie krótszego i bardziej zwięzłego kodu.

Stream API – Java 8

Stream API to kolejna nowość wprowadzona w Javie 8. Umożliwia łatwe i wydajne przetwarzanie kolekcji danych. Zaletą Stream API jest to, że operacje wykonywane na strumieniach są leniwe. Oznacza to, że nie są one wykonane, dopóki nie zostaną wywołane.

Default methods

Default methods to kolejna nowość w Javie 8, która umożliwia dodawanie metod do interfejsów bez potrzeby ich implementacji w każdej klasie implementującej ten interfejs. Dzięki temu możliwe jest łatwe rozszerzanie funkcjonalności interfejsów bez potrzeby zmiany kodu w klasach, które je implementują.

Date and Time API

Java 8 wprowadza nowe API do obsługi dat i czasu. Nowe API umożliwia bardziej elastyczne i łatwiejsze operacje na czasie i dacie, takie jak dodawanie i odejmowanie okresów czasowych, formatowanie dat i czasu i wiele innych.

Optional

Optional to nowy typ wprowadzony w Javie 8, który umożliwia wyraźne oznaczenie wartości, która może być null. Dzięki temu możliwe jest łatwe zarządzanie wartościami null, co zwiększa bezpieczeństwo i poprawia jakość kodu.

Podsumowanie

java tutorial z great
kurs java

testy na great

testy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *