Przejdź do treści
Strona główna » Testy porównawcze

Testy porównawcze

  • przez

Czym są?

Testy porównawcze stanowią składową cyklu życia każdego oprogramowania. Mogą pełnić rolę oceny wydajności danej aplikacji i podniesieniu satysfakcji z jej korzystania. Zaliczane są do jednej z dobrych praktyk testowania.

porównanie porównywanie
https://pixabay.com/

Co testować porównawczo?

a) elementy SQL

b) sieć i istniejące zapory

c) sam kod

Pamiętaj! Aby takie testy były rzetelne i miarodajne, należy zadbać o to, aby dane i wszelkie wprowadzane parametry były zapisane, aby można je znowu wykorzystać. Równie ważną rzeczą jest wykonywanie testów na tym samym sprzęcie, z wykorzystaniem tych samych narzędzi.

Testy porównawcze dostarczają zespołowi i właścicielowi produktu, przede wszystkim informacji o użyteczności aplikacji. Nakierowują jego tor rozwoju tak. aby produkt były konkurencyjny na rynku, a najlepiej aby był produktem pierwszego wyboru. Określają również wady i zalety naszego oprogramowania w stosunku do poprzednio opracowanej wersji (lub produktu innej firmy). Tutaj stawia się nacisk na praktyczny aspekt wykorzystania zdobytej wiedzy. Testy porównawcze można traktować jako tzw. informacje zwrotną od potencjalnego/ rzeczywistego użytkownika.

Często zdarza się tak, że dopiero po wykonaniu testów porównawczych, decydujemy o dalszym przebiegu modyfikowania czy rozwijania produktu.

W literaturze możemy odnaleźć 3 rodzaje testów porównawczych: wizualne, preferencji i wydajności. Można je przeprowadzić w formie ankiety.

Zespół GREAT

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *