Przejdź do treści
Strona główna » Kompatybilność wsteczna

Kompatybilność wsteczna

Czym są?

Sprawdzenie, czy dane oprogramowanie będące w użyciu na konkretnej platformie, będzie sprawnie obsługiwane po jej aktualizacji. To określenie, czy oprogramowanie jest spójne i będzie ze sobą współgrało. Określa, jak się ze sobą łączą wersje. Jest to jedna z wielu form testowania aplikacji. Kompatybilność wsteczna jest równoznaczna z poprawnym działaniem systemu w przypadku aktualizacji.

wstecz
https://pl.freepik.com/

Testowanie wstecz (kompatybilność wsteczna) jest zdecydowanie łatwiejsze niż testowanie w przód. Ma za zadanie sprawdzenie jakości działania naszego produktu na różnorodnym sprzęcie czy systemie. W sieci można dotrzeć do wielu narzędzi, które jesteśmy w stanie wykorzystać przy tego typu testach. Ma ogromne znaczenie w kontekście korzystania z aplikacji przez przyszłego/ potencjalnego użytkownika. Przygotowując aplikacje, chcemy aby zadowalała osoby z niej korzystające.

Proponowane przez testerów narzędzia: LambdaTest, CrossBrowserTesting, TestingBot, Experitest, Sauce Labs, Funkcjonalizuj.

Pamiętaj! Firmy ciągle poszerzają możliwości swoich aplikacji, dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę testy kompatybilności. Niestety do ich przeprowadzenia konieczne jest korzystanie z różnych narzędzi.

Co warto przetestować?

a) interfejs API

b) spełnienie wymogów bezpieczeństwa

c) poprawność działania

d) grafika

Podsumowując, testy kompatybilności wstecznej mają za zadanie ocenić działanie aplikacji pod kątem zadowolenia przyszłego użytkownika. Poszerzają zakres wykonywanych czynności testowych.

Trzymamy kciuki za owocną pracę! Zespół GREAT

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *