Przejdź do treści
Strona główna » Testowanie manualne

Testowanie manualne

Stanowi jeden z rodzajów (obok testowania zautomatyzowanego) przeprowadzania testów. W środowisku przyjęły się mity, że testowanie manualne/ ręczne nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ani umiejętności. Ale czy na pewno?

narzędzia
https://pl.freepik.com/

Tak jak w każdej dziedzinie, aby być dobrym trzeba zainwestować w to swój czas i chęci. Motywacja stanowi klucz do sukcesu. Na czym warto skupić swoją uwagę w testowaniu manualnym? Przede wszystkim na dobrym zrozumieniu protokołów i obowiazujących standardów. Poszerzanie wiedzy o dostępnych narzędziach gwarantuje dobrą bazę pracy.

Cele testowania manualnego

  • odszukanie jak największej ilości błędów
  • wychwycenie defektów
  • odkrycie możliwych do wychwycenia defektów

Pamiętaj! Wszystkie powstające aplikację powinny być przetestowana manualnie. Testowanie manualne = baza do pracy

Minusem zapewne będzie czas, który poświęcimy na testowanie manualne. Jest on zdecydowanie dłuższy niż czas poświęcony przy testowaniu automatycznym. Sprawdzenie aplikacji pod kątem funkcjonalności jest najistotniejsze, czasami poszczególne funkcjonalności da się przetestować tylko ręcznie. Tutaj zahaczamy już o świadomość skrupulatnego skompletowania testów/ przypadków testowych. Tak, aby dały 100% pokrycia. A wszelkie odszukane nieprawidłowości odszukane, naprawione i przetestowane ponownie.

Ze względu na dostęp do kodu, wyróżnia się testowanie białoskrzynkowe lub czarnoskrzynkowe (znane również pod nazwą test białej skrzynki lub test czarnej skrzynki). Test białoskrzynkowy wymaga uruchomienia kodu, czego nie potrzebuje test czarnej skrzynki.

Kolejna porcja wiedzy już dostępna na naszej stronie.

Zespół GREAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybki kontakt!
+
Wyślij!