Przejdź do treści
Strona główna » Wymagania wstępne

Wymagania wstępne

Czym są wymagania wstępne?

Zaczynając pracę nad nowym projektem powinniśmy zostać zaopatrzeni przez klienta w szczegółowe informacje na temat tego, jak widzi swoją przyszłą aplikację. Tego właśnie dotyczą tzw. wymagania wstępne.

https://pixabay.com/

Analiza wymagań

Jest to jeden z procesów powstawania produktu zleconego przez klienta. Jest punktem wyjścia do pracy nad aplikacją. Możemy wyróżnić wymagania ze względu na dany atrybut czy poziom. Uwzględniając podział pod kątem atrybutów można dostrzec te odnoszące się do funkcjonalności, jak i niefunkcjonalne. Natomiast biorąc pod uwagę poziom, może on dotyczyć elementów funkcjonalności, wymagań ze strony biznesu czy użyteczności.

Poprawność sformułowania wymagań ciąży na barkach analityka biznesowego. Nie trudno domyślić się, jakie konsekwencje pociąga za sobą błędne lub mało precyzyjne podejście do ich określenia. Pomocne może być stworzenie wersji wizualnej problemu. Fajnie jeśli uda się w ten proces zaangażować cały zespół.

Pamiętaj! Już na takim etapie jak analiza wymagań, możemy uniknąć wielu błędów.

Wymagania powinny być przede wszystkim kompletne, czyli zawierają jak najwięcej informacji dla developera. Warto dbać o to, aby były one zwięzłe, lecz jednocześnie zrozumiałe i bardzo precyzyjne. Tak, aby były jednoznaczne w odbiorze, a nie stwarzały opcji dowolnych interpretacji. Wymagania również powinny tworzyć jedną całość, być ze sobą w harmonii.

Zespół GREAT

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybki kontakt!
+
Wyślij!