Przejdź do treści
Strona główna » Tester- zawód z przyszłością?

Tester- zawód z przyszłością?

Coraz większe grono osób zastanawia się nad przebranżowieniem na testera. W związku z tym pojawia się pytanie, czy tester to zawód z przyszłością czy raczej krótkotrwała przygoda. Zapewne ile osób, tyle odpowiedzi…Jak jest naprawdę? Rozważmy możliwe opcje.

wybór przyszłość
https://pl.freepik.com/

Zapewne jak długo będzie istniał proces powstawania oprogramowania, tak długo będą niezastąpieni testerzy. Obecny rynek jest zorientowany na poszukiwanie osób zajmującym się testowaniem aplikacji. Wiąże się to z rewolucją zmiany rzeczywistości na cyfrową oraz większą dostępnością do sprzętów cyfrowych. wkradanie się technologii w co raz to nowe zakątki naszego życia.

Głównymi argumentami „za” rozwojem i świetlaną przyszłością zawodu testera są:

a) sztuczna inteligencja (AI); Natomiast dynamiczny rozwój technologii w tym kierunku jest równoznaczny z zapotrzebowaniem na przeprowadzanie większej ilości testów. Bezpośrednio przekłada się to na zapotrzebowanie na testerów. Możemy spekulować, że automatyzacja testów będzie powszechnie stosowana.

b)loT

c) uczenie maszynowe- ściśle związane z pojęciem algorytmu i wyborem najbardziej trafnych parametrów. Przekłada się to na wzrost wydajności, niezawodność czy obniżenie kosztów przeznaczonych na pracę przy danym produkcie. Dotka praktycznej strony pracy nad oprogramowaniem. To obszar posiadający swoje minusy, które poznasz zagłębiając się w tematykę.

Powodzenia w szukaniu pracy jako tester! Zawód tester = dobry wybór, daje szansę

Jak przyszłość wpłynie na pracę testera? To pytanie zostawiamy do Twojej analizy

Zespół GREAT

Kolejne artykuły z łatwością odszukasz na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybki kontakt!
+
Wyślij!