Przejdź do treści
Strona główna » zmiana w kodzie Java

zmiana w kodzie Java

Wszystkie dokonywane przez nas zmiany wiążą się z pewną dozą ryzyka. System może zadziałać inaczej niż to sobie zaplanowaliśmy. Wszelkie zmiany w danej klasie hipotetycznie mogą doprowadzić do zmiany kodu. Dlatego zawsze miej na uwadze, że zmiana w obszarze klas to ważna rzecz. Niezwykle istotny staje się fakt, żeby każdą wprowadzoną zmianę dokładnie przetestować.

zmiana change

freepik.com

Wymagane jest, aby klasa również się zmieniała, gdy zmieniamy chociażby szczegóły/ szczegóły pojedynczego typu instrukcji. Przykładem może być zmiana funkcjonalności select, po to by udoskonalić działanie podselectów.

Pamiętaj! W przypadku znalezienia buga w danej klasie, zastanów się jak to wpływa na cały projekt.

Czytelnie napisany kod, zmniejsza czas poświęcony na zrozumienie projektu oraz umożliwia łatwe wprowadzania modyfikacji. Odizolowanie od siebie klas pozwala na zminimalizowanie ryzyka naruszenia innych funkcji w przypadku błędu- prawie do zera. Daje to dodatkowy atut w przypadku aktualizacji różnego rodzaju danych, ponieważ umożliwia jej przeprowadzenie w bezkonfliktowy sposób. Tutaj należy wspomnieć o zasadzie klas zamknięte-otwarte.

Wymagania klienta czy użytkowników, będą się zmieniać, dlatego ważne jest, abby kod dało się bezpiecznie modyfikować.

Podsumowując, zmiana w obrębie klas czy klasy, niesie za sobą zmianę w projekcie. Dlatego przemyśl, którą zmianę warto wprowadzić.

Zespół GREAT

Pomocne linki:
Kurs java

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *