Przejdź do treści
Strona główna » Czym jest java

Czym jest java

Język Java to wieloplatformowy język programowania obiektowego stworzony przez firmę Sun Microsystems. Jest on częścią platformy Java, która została opracowana w 1995 roku i od tego czasu stała się jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Java umożliwia tworzenie aplikacji, które mogą być uruchamiane na różnych platformach sprzętowych i systemach operacyjnych bez potrzeby dostosowywania ich do każdego środowiska. Oznacza to, że program napisany w Javie może działać na Windows, Mac OS X, Solaris i Linux bez konieczności ponownego pisania go na każdym systemem.

Java posiada szeroki zakres funkcji składniowych, w tym typy danych, instrukcje warunkowe, instrukcje iteracyjne i struktury danych. Ponadto ma bardzo silny mechanizm typu „Garbage Collection”, który automatycznie usuwa nieużywane obiekty z pamięci podręcznej. Jest to ważna cecha języka Java ze względu na jej bezpieczeństwo – gdy obiekt zostanie usunięty z pamięci podręcznej, nikt nie będzie miał do niego dostepu.

Kolejną ważną cechą jest możliwość tworzenia aplikacji internetowych – takich jak strony WWW oraz aplikacje mobilne – przy użyciu technologii Java EE (Enterprise Edition). Technologia ta oferuje bogate narzdzie do tworzenia dynamicznych witryn internetowych oraz aplikacji mobilnych opartych o technologi HTML5.

Podsumowujac, Java to bardzo popularny i uniwersalny jezlprogramowania obiektowe-gwarancja portability aplikacji napisanych w tym jezyku polega na tym ze moge byc one uruchomione na rozmaityh platformach sprzetowyh i systemach operacyjnyh bez potrzeby ich modyfikacji czy dopasowanai do nowego srodowsika. Dodatkowe atuty tego jezyka to silne mechanizmy Garbage Collection oraz mozliosc tworzenia dynamiczncyh witryn internetoywh i aplikacji mobilnyh przy uyzciu technologii Java EE (Enterprise Edition).

Po kolejną dawkę wiedzy zapraszamy na naszą stronę. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda praca w zespole, dołącz do nas -> tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *