Przejdź do treści
Strona główna » Testy i ich rodzaje

Testy i ich rodzaje

Zgodnie z założeniami ISTQB, typem testów nazywamy szereg czynności związanych z procesem testowania, zakładające swoje własne cele. Typy testów mogą być wykorzystywane na dowolnych poziomach.

rodzaje testów
https://www.istockphoto.com/

Ze względu na dostęp do kodu, wyróżniony został podział na dwie grupy testów: czarnoskrzynkowe (bez dostępu) i białoskrzynkowe (z dostępem).

Testy czarnoskrzynkowe

Testy tego typu obejmują zarówno testowanie funkcjonalne, jak i niefunkcjonalne. Można testować regresywnie i regresyjnie.

Testy białoskrzynkowe

Często zamiennie stosuje się określenie- testowanie strukturalne. Jak sama nazwa wskazuje, dotyczy ono struktury. Ponadto w ramach testów białoskrzynkowych dokonuje się testowania potwierdzającego i regresywnego.

Testy funkcjonalne

Sprawdzają poprawność działania poszczególnych funkcji aplikacji, zgodności stanu faktycznego z pierwotnymi założeniami. Testy tego typu mogą być wykonywane na każdym poziomie. Techniki testowania bazują na specyfikacjach i doświadczeniu testera.

Pamiętaj! W testowaniu znajdziesz różne typy testów. To bazowa wiedza każdego testera, dlatego warto się z nimi zaznajomić.

Testy regresywne i regresyjne

W skrócie chodzi o to, aby sprawdzać poprawność działania poszczególnych funkcji aplikacji po poprawie wskazanych błędów lub przed wydaniem nowej wersji.

Testowanie pielęgnacyjne

Ten rodzaj testowania służy dopasowywaniu oprogramowania, jego modyfikacji do potrzeb użytkownika.

Zespół GREAT

Po kolejną dawkę wiedzy zapraszamy na naszą stronę. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda praca w zespole, dołącz do nas -> tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *