Przejdź do treści
Strona główna » Spring w Akcji 2.6

Spring w Akcji 2.6

Spis treści | Spring w Akcji

  1. Dalsza praca z Thymeleaf

Dalsza praca z Thymeleaf

Thymeleaf oferuje również inny atrybut, th:each, który iteruje po kolekcji elementów, renderując HTML raz dla każdego elementu w kolekcji. To się przyda przyda się, gdy będziesz projektował swój widok, aby wypisać składniki taco z modelu. Na przykład, aby wyrenderować tylko listę składników „wrap”, możesz użyć następującego fragmentu HTL:

W tym przypadku używasz atrybutu th:each w znaczniku , aby powtórzyć renderowanie elementu raz dla każdego elementu w kolekcji znalezionego w atrybucie wrap request. W każdej iteracji element składnika jest powiązany ze zmienną Thymeleaf o nazwie składnik. Wewnątrz elementu znajduje się element pola wyboru oraz element , który zapewnia etykietę pola wyboru. Pole wyboru używa th:value z Thymeleaf aby ustawić atrybut value wyrenderowanego elementu na wartość znalezioną w pliku właściwość id składnika. Element używa th:text do zastąpienia tekstu zastępczego „SKŁADNIK” wartością właściwości nazwy składnika.
Podczas renderowania z rzeczywistymi danymi modelu jedna iteracja tej pętli może wyglądać tak:

Ostatecznie powyższy fragment kodu Thymeleaf jest tylko częścią większego formularza HTML za pośrednictwem którego użytkownicy twoi taco artist będą przesyłać swoje smakowite kreacje.

Jak widać, powtarzasz fragment kodu <div> dla każdego rodzaju składników. I dołączasz przycisk Prześlij i pole, w którym użytkownik może nazwać swoje dzieło. Warto również zauważyć, że kompletny szablon zawiera logo Taco Cloud obraz i odniesienie <link> do arkusza stylów.2 W obu przypadkach operator @{} Thymeleafa służy do tworzenia kontekstowej ścieżki do artefaktów statycznych, do których się odwołują. Jak dowiedziałeś się z rozdziału 1, w aplikacji Spring Boot obsługiwana jest zawartość statyczna z katalogu /static w katalogu głównym ścieżki klas. Teraz, gdy kontroler i widok są kompletne, możesz uruchomić aplikację zobaczyć owoce swojej pracy. Istnieje wiele sposobów uruchamiania aplikacji Spring Boot. W W rozdziale 1 pokazałem, jak uruchomić aplikację, budując ją najpierw w pliku wykonywalnym JAR, a następnie uruchamiając JAR za pomocą java -jar. Pokazałem również, jak można uruchomić plik
application bezpośrednio z kompilacji za pomocą mvn spring-boot:run.

calculations

Pomocne linki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *