Przejdź do treści
Strona główna » Spring w Akcji 2.2

Spring w Akcji 2.2

Spis treści | Spring w Akcji

  1. Ustanowienie domeny

Ustanowienie domeny

Domena aplikacji to obszar tematyczny, którego dotyczy – idee i pojęcia które wpływają na zrozumienie aplikacji.
W aplikacji Taco Cloud, domena obejmuje takie obiekty jak projekty taco, składniki, z których te projekty się składają, klientów oraz zamówienia taco składane przez klientów, z których składają się te projekty, klienci oraz zamówienia taco składane przez klientów.

SNa początek, skupimy się na składnikach taco.
W twojej domenie składniki taco są dość prostymi obiektami. Każdy z nich posiada nazwę orazoraz typ, dzięki czemu może być wizualnie skategoryzowany (białka, sery, sosy i tak dalej). Każdy z nich posiada również identyfikator, dzięki któremu można się do niego łatwo i jednoznacznie odwołać. Poniższa klasa Ingredient definiuje obiekt domeny, którego potrzebujesz.

Jak widać, jest to zwykła klasa domenowa Javy, definiująca trzy właściwości potrzebne do opisania składnika. Być może najbardziej niezwykłą rzeczą w klasie Ingredient jest to, że wydaje się ona nie posiadać typowego zestawu metod metod getter i setter, nie wspominając o przydatnych metodach, takich jak equals(), hashCode(),
toString(), i innych.
Nie widzisz ich na listingu częściowo po to, aby zaoszczędzić miejsce, ale także dlatego, że używasz niesamowitej biblioteki o nazwie Lombok, która automatycznie generuje te metody w czasie wykonywania. W rzeczywistości, adnotacja @Data na poziomie klasy jest dostarczana przez Lombok i mówi

Lombok wygeneruje wszystkie te brakujące metody, jak również konstruktor, który akceptuje wszystkie właściwości końcowe jako argumenty. Używając Lombok, możesz utrzymać kod dla Ingrediencji jest szczupły i dopracowany.
Lombok nie jest biblioteką Spring, ale jest tak niesamowicie użyteczny, że trudno mi się bez niego rozwijać. rozwijać się bez niej. I jest ratunkiem, gdy muszę utrzymać przykłady kodu w książce krótkie i słodkie.
Aby użyć Lombok, musisz dodać go jako zależność w swoim projekcie. Jeśli używasz Spring Tool Suite, to jest to prosta sprawa, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na plik pom.xml i wybrać Edit Starters z opcji menu kontekstowego Spring. Ten sam wybór zależności, który otrzymałeś w rozdziale 1, pojawi się, dając Ci możliwość szansę na dodanie lub zmianę wybranych zależności. Znajdź wybór Lombok, upewnij się, że jest zaznaczona i kliknij OK; Spring Tool Suite automatycznie doda ją do specyfikacji twojego specyfikacji kompilacji. Alternatywnie możesz dodać go ręcznie za pomocą następującego wpisu w pom.xml:

Pomocne linki

calculations

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *