Przejdź do treści
Strona główna » Spring w Akcji 2.1

Spring w Akcji 2.1

Spis treści | Spring w Akcji

  1. Tworzenie aplikacji webowych
  2. Wyświetlanie informacji

Tworzenie aplikacji webowych

Pierwsze wrażenie jest ważne. Pośrednik może sprzedać dom na długo przed nabywcą domu wchodzi do drzwi. Wiśniowy lakier samochodu przyciąga uwagę bardziej niż to, co znajduje się pod maską. A literatura pełna jest historii o miłości od pierwszego wejrzenia. To, co jest w środku jest bardzo ważne, ale to, co jest na zewnątrz – to, co widać najpierw – jest ważne.
Aplikacje, które zbudujesz za pomocą Springa będą wykonywały różne zadania, w tym przetwarzanie danych, odczytywanie informacji z bazy danych i interakcję z innymi aplikacjami. Jednak pierwsze wrażenie, jakie odniosą użytkownicy Twojej aplikacji, pochodzi z interfejsu użytkownika. W wielu aplikacjach interfejsem tym jest aplikacja internetowa prezentowana w przeglądarce.
Sworzyłeś swój pierwszy kontroler Spring MVC do wyświetlania strony głównej aplikacji. 

Wyświetlanie infromacji

Zasadniczo Taco Cloud to miejsce, w którym można zamówić tacos online. Ale bardziej niż to, Taco Cloud chce umożliwić swoim klientom wyrażenie swojej kreatywnej strony i zaprojektowanie niestandardowych tacos z bogatej palety składników.
Dlatego aplikacja internetowa Taco Cloud potrzebuje strony, która wyświetla wybór składników dla artystów taco do wyboru. Wybór składników może się zmienić w każdej chwili, więc nie powinien być zakodowany na stronie HTML. Lista dostępnych składników powinna być raczej pobrana z bazy danych i przekazana na stronę, aby wyświetlić ją klientowi.
W wiosennej aplikacji internetowej zadaniem kontrolera jest pobieranie i przetwarzanie danych. Natomiast zadaniem widoku jest renderowanie tych danych do postaci HTML, który zostanie wyświetlony w przeglądarce. Stworzysz następujące komponenty wspierające stronę tworzenia taco:

  • Klasa domeny, która definiuje właściwości składnika taco
  • Klasa kontrolera Spring MVC, która pobiera informacje o składnikach i przekazuje je do widoku
  • Szablon widoku, który renderuje listę składników w przeglądarce użytkownika

Związek między tymi składnikami:

Zanim napiszesz kontroler i widok, wymyślmy typ domeny, który reprezentuje składnik. To ustanowi fundament, na którym możesz rozwijać swoje komponenty internetowe.

Pomocne linki

calculations

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *