Przejdź do treści
Strona główna » Spring w Akcji 1.13

Spring w Akcji 1.13

Spis treści | Spring w Akcji

  1. Badanie Springa
  2. rdzeń springa
  3. Spring boot

Badanie Springa

Aby zorientować się w krajobrazie Spring, wystarczy spojrzeć na ogromną listę pól wyboru w pełnej wersji formularza Spring Initializr. Wymienia ona ponad 100 wyborów zależności, więc nie będę próbował wymienić ich wszystkich tutaj lub dostarczyć zrzutu ekranu. Zachęcam jednak do przyjrzenia się. W międzyczasie wspomnę o kilku
najważniejszych.

rdzeń springa

Jak można się spodziewać, rdzeń Spring Framework jest podstawą wszystkiego innego we wszechświecie Springa. Zapewnia on podstawowy kontener i wstrzykiwanie zależności framework. Ale dostarcza również kilka innych istotnych cech.

Wśród nich znajduje się Spring MVC, framework webowy Springa. Widziałeś już, jak używać Spring MVC do pisania klas kontrolerów obsługujących żądania internetowe. Nie wiedziałeś jednak jeszcze, że Spring MVC może być również użyty do tworzenia REST API, które produkują dane wyjściowe w języku innym niż HTML. Zajmiemy się bliżej Spring MVC, a następnie przyjrzymy się, jak wykorzystać go do tworzenia REST API. Rdzeń Spring Framework oferuje również pewne elementarne wsparcie dla trwałości danych, w szczególności wsparcie dla JDBC opartego na szablonach. Zobaczysz, jak wykorzystać JdbcTemplate.

W najnowszej wersji Springa (5.0.8) dodano wsparcie dla programowania w stylu reaktywnym. programowanie, w tym nowy reaktywny framework webowy o nazwie Spring WebFlux, który Spring WebFlux, który w dużej mierze zapożycza się ze Spring MVC. Przyjrzysz się modelowi programowania reaktywnego w Springu w części 3 oraz Spring WebFlux.

Spring boot

Widzieliśmy już wiele zalet Spring Boot, w tym zależności startowe i autokonfigurację. Bądź pewien, że będziemy używać jak najwięcej Spring Boot w całej tej książce i unikać jakiejkolwiek formy jawnej konfiguracji, chyba że’ Widzieliśmy już wiele zalet Spring Boot, w tym zależności startowe i autokonfigurację. Bądź pewien, że w całej tej książce będziemy używać jak najwięcej Spring Boot i unikać jakiejkolwiek formy jawnej konfiguracji, chyba że będzie to:

  • Actuator zapewnia wgląd w wewnętrzne funkcjonowanie aplikacji, w tym metryki, informacje o zrzutach wątków, stan aplikacji i właściwości środowiska dostępne dla aplikacji.
  • Elastyczna specyfikacja właściwości środowiska.
  • Dodatkowe wsparcie dla testowania, oprócz pomocy w testowaniu zawartej w rdzeniu framework.

Co więcej, Spring Boot oferuje alternatywny model programowania oparty na skryptach Groovy skryptach, który nazywa się Spring Boot CLI (command-line interface). Dzięki Spring Boot CLI, można pisać całe aplikacje jako zbiór skryptów Groovy i uruchamiać je z linii poleceń. Nie spędzimy dużo czasu ze Spring Boot CLI, ale będziemy o nim mówić przy okazji, gdy będzie pasował do naszych potrzeb. Spring Boot stał się tak integralną częścią rozwoju Spring; nie wyobrażam sobie rozwoju aplikacji Spring bez niego. W związku z tym, ta książka jest skoncentrowana na Spring Boot i możesz zauważyć, że używam słowa Spring, gdy odnoszę się do czegoś, co robi Spring Boot. do czegoś, co robi Spring Boot.

kurs java

Pomocne linki

calculations

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *