Przejdź do treści
Strona główna » Informacja-dezinformacja

Informacja-dezinformacja

Należy uważać na używanie nazw, które różnią się w niewielkim stopniu. Ile czasu potrzeba, aby zauważyć subtelną różnicę między XYZControllerForEfficientHandlingOfStrings w jednym module i gdzieś nieco bardziej odległym, XYZControllerForEfficientStorageOfStrings? Słowa mają podobne znaczenie.

Pisanie podobnych pojęć w podobny sposób to informacja. Używanie niespójnych pisowni to dezinformacja. W nowoczesnych środowiskach cieszymy się automatycznym uzupełnianiem kodu. My piszemy kilka znaków nazwy i naciskamy jakąś kombinację klawiszy (jeśli takowa istnieje), a w nagrodę otrzymujemy listę możliwych uzupełnień dla tej nazwy. Jest to bardzo pomocne, jeśli nazwy dla bardzo podobnych rzeczy sortują się razem alfabetycznie i jeśli różnice są bardzo oczywiste, ponieważ programista prawdopodobnie wybierze obiekt po nazwie, nie widząc twoich obszernych komentarzy lub nawet listy metod dostarczanych przez tę metodę.

Przykładem dezinformujących nazw byłoby użycie małych liter L lub dużych liter O jako nazw zmiennych, zwłaszcza w połączeniu. Problemem jest oczywiście to, że wyglądają one niemal zupełnie tak samo, jak duże I czy zero.

Programiści stwarzają sobie problemy, gdy piszą kod wyłącznie po to, by zadowolić kompilator lub interpreter. Ponieważ nie można używać tej samej nazwy do odwoływania się do dwóch różnych rzeczy w tym samym zakresie, możesz ulec pokusie zmiany jednej nazwy w arbitralny sposób. Czasami odbywa się to poprzez błędną pisownię.Nie wystarczy dodać serii liczb lub słów, nawet jeśli kompilator jest zadowolony. Jeśli nazwy muszą być różne, to powinny również oznaczać coś innego.

Pamiętaj! Używanie nazw powinno być proste, czytelne i nie wprowadzające dezinformacji. Nowi programiści powinni mieć wyjaśnione zmienne. Nazwy jednoliterowe i stałe numeryczne mają ten szczególny problem, że nie są łatwe do zlokalizowania w całym tekście. W nowoczesnych językach mamy znacznie bogatsze systemy typów, a kompilatory pamiętają i egzekwują typy. Co więcej, istnieje trend w kierunku mniejszych klas i krótszych funkcji, dzięki czemu ludzie mogą zazwyczaj zobaczyć punkt deklaracji każdej zmiennej, której używają.

informacja

freepik.com

Pozdrawiamy

Zespół GREAT

Kurs Java

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *