Przejdź do treści
Strona główna » Spring w Akcji 1.7

Spring w Akcji 1.7

java podstawy

Spis treści | Czysty kod

  1. Testowanie aplikacji
  2. ADNOTACJE KONFIGURACYJNE
  3. Metoda Main

Testowanie aplikacji

Testowanie jest ważną częścią rozwoju oprogramowania. Z tego powodu SpringInitializr daje ci klasę testową, abyś mógł zacząć. Poniższy listing pokazuje podstawową klasę testową.

W TacoCloudApplicationTests nie ma wiele do zobaczenia: jedyna metoda testowa w klasie jest pusta. Mimo to, ta klasa testowa wykonuje istotne sprawdzenie, aby zapewnić że kontekst aplikacji Spring może zostać pomyślnie załadowany. Jeśli dokonasz jakichkolwiek zmiany, które uniemożliwią utworzenie kontekstu aplikacji Spring, ten test zakończy się niepowodzeniem i wtedy możesz zareagować naprawiając problem.


Zauważ również klasę opatrzoną adnotacją @RunWith(SpringRunner.class). @RunWith jest adnotacją JUnit, dostarczającą runnera testowego, który prowadzi JUnit w uruchamianiu testu.

TEST RUNNER

Jeśli jesteś już zaznajomiony z pisaniem testów Springa lub być może patrzysz na niektóre istniejące klasy testowe oparte na Springu, być może widziałeś runner testów o nazwie SpringJUnit4ClassRunner. SpringRunner jest aliasem dla SpringJUnit4ClassRunner, i został wprowadzony w Spring 4.3, aby usunąć skojarzenie z konkretną wersją JUnit (np.na przykład JUnit 4). I nie da się zaprzeczyć, że alias jest łatwiejszy do odczytania i wpisania. @SpringBootTest mówi JUnitowi, aby bootstrapował test za pomocą możliwości Spring Boot.

Na razie wystarczy pomyśleć o tym, że jest to odpowiednik klasy testowej wywołującej SpringApplication.run() w metodzie main(). W trakcie tej książki zobaczysz m.in.@SpringBootTest kilka razy, a my odkryjemy niektóre z jego możliwości. Wreszcie, jest jeszcze sama metoda testowa. Chociaż @RunWith(SpringRunner.class) i @SpringBootTest mają za zadanie załadować kontekst aplikacji Spring dla testu, nie będą miały co robić, jeśli nie ma żadnych metod testowych. Nawet bez żadnych asercji lub kodu jakiegokolwiek rodzaju, ta pusta metoda testowa skłoni dwie adnotacje do wykonania swojej pracy i załadowania kontekstu aplikacji Spring. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy w w wykonaniu tego zadania, test zakończy się niepowodzeniem.
W tym momencie zakończyliśmy nasz przegląd kodu dostarczonego przez Spring Initializr. Widziałeś już niektóre z podstaw, które możesz wykorzystać do stworzenia aplikacji Spring, ale nadal nie napisałeś ani jednej linii kodu. Teraz nadszedł czas, aby odpalić swoje IDE, odkurzyć klawiaturę i dodać trochę własnego kodu do aplikacji Taco Aplikacja Cloud

kurs java

Pomocne linki

calculations

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *