Przejdź do treści
Strona główna » Sieć jako gigantyczny serwer / java sieć

Sieć jako gigantyczny serwer / java sieć

  • przez
java

Sieć Java

Sieć java to właściwie gigantyczny systemem klient/serwer. Wszystkie serwery i klienci współistniejące w jednej sieci na raz. Nie musisz wiedzieć o tym, ponieważ wszystko, na czym Ci zależy, to łączenie się i interakcja z jednym serwerem w tym samym czasie(nawet jeśli możesz skakać po całym świecie w poszukiwaniu właściwego serwera).

Początkowo był to prosty, jednokierunkowy proces. Składałeś zapytanie do serwera, a on przekazywał Ci plik plik, który oprogramowanie przeglądarki Twojej maszyny (tj. klient) interpretowało, formatując go na lokalną maszynę. Jednak w krótkim czasie ludzie zaczęli chcieć robić coś więcej niż tylko dostarczać strony z serwera. Chcieli mieć pełną zdolność do obsługi klienta/serwera, tak aby klient mógł przekazywać informacje z powrotem do serwera, na przykład, aby wykonać wyszukiwanie w bazie danych na serwerze, dodać nowe informacje do serwera, lub złożyć zamówienie (co wymaga specjalnych środków bezpieczeństwa). Takie właśnie zmiany obserwujemy w rozwoju sieci WWW. Java sieć.

Przeglądarka internetowa

Przeglądarka internetowa była wielkim krokiem naprzód. Koncepcja, że jeden fragment informacji może być wyświetlany na każdym rodzaju komputera. Jednak oryginalne przeglądarki były dość prymitywne i szybko utknęły w martwym punkcie z powodu stawianych im wymagań. Nie były szczególnie interaktywne i miały tendencję do zapychania serwera i Internetu. Gdy trzeba było zrobić coś, co wymagało programowania, trzeba było wysłać
informacje z powrotem do serwera, aby zostały przetworzone. Mogło to zająć wiele sekund lub minut, aby dowiedzieć się, że coś źle wpisałeś coś w swoim zapytaniu. Ponieważ przeglądarka była tylko przeglądarką, nie mogła wykonywać nawet najprostszych zadań obliczeniowych. (Z drugiej strony, była bezpieczna, ponieważ nie mogła wykonywać żadnych programów na lokalnym komputerze, które mogłyby zawierać błędy lub wirusy).

Aby rozwiązać ten problem, zastosowano różne podejścia. Na początek, standardy graficzne zostały ulepszone, aby umożliwić lepszą animację i wideo w przeglądarkach. Pozostała część problemu może być rozwiązana tylko poprzez włączenie możliwości uruchamiania programów na klienta, pod przeglądarką. Nazywa się to programowaniem po stronie klienta.

kurs java

pozdrawiamy,
Zespół great

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *