Przejdź do treści
Strona główna » Java i Internet

Java i Internet

  • przez
java

Jeśli Java jest w rzeczywistości jeszcze jednym językiem programowania komputerowego, można zadać sobie 2 główne pytania:

  • dlaczego jest tak ważna ?
  • dlaczego jest promowana jako rewolucyjny krok w dziedzinie informatyki?
  • ->>>Odpowiedź nie jest od razu oczywista, jeśli pochodzisz z tradycyjnej perspektywy programowania. Chociaż Java jest bardzo przydatna w rozwiązywaniu tradycyjnych, samodzielnych problemów programistycznych, jest ona również ważna, ponieważ rozwiązuje problemy programistyczne dla World Wide Web w ramach java i internet.

Czym jest sieć?

Sieć może wydawać się nieco tajemnicza na początku, z całym tym gadaniem o „surfowaniu”, „obecności” i”stronach domowych”. Pomocne jest cofnięcie się i zobaczenie, co to jest naprawdę. Aby to zrobić, musisz zrozumieć systemy klient/serwer, kolejny aspekt informatyki, który jest pełen zagmatwanych kwestii – java i i internet.

Client/server computing

Podstawowa idea systemu klient/serwer polega na tym, że posiadasz centralne repozytorium informacji – jakiś rodzaj danych, zwykle w bazie danych – które chcesz rozpowszechniać na żądanie do pewnego zbioru osób lub maszyn. Kluczem do koncepcji klient/serwer jest centralnie zlokoalizowane repozytorium informacji. Razem, repozytorium informacji. Repozytorium informacji->oprogramowanie, które rozprowadza informacje, oraz maszyna (maszyny), na której znajdują się informacje i oprogramowanie –>nazywane są „serwerem”. Oprogramowanie, które znajduje się na komputerze konsumenta, komunikuje się z serwerem, pobiera informacje, przetwarza je. Następnie wyświetla je na komputerze konsumenta, czyli klienta.

Podstawowa koncepcja obliczeń klient/serwer nie skomplikowana. Problemy pojawiają się, ponieważ jeden serwer próbuje obsłużyć wielu klientów jednocześnie. Zaangażowana jest baza danych i system zarządzania bazą danych. Projektant „balansuje” układem danych w tabelach dla optymalnego wykorzystania. Ponadto systemy często pozwalają klientowi wstawiać nowe informacje do serwera. Musisz zadbać o to, by nowe dane jednego klienta nie przechodziły nad nowymi danymi innego. Lub że dane nie zostaną utracone w procesie dodawania ich do bazy danych (jest to tzw.przetwarzanie transakcji). W miarę zmian w oprogramowaniu klienta, musi ono być:

– budowane i debugowane

– instalowane na maszynach klienckich,

co okazuje się bardziej skomplikowane i kosztowne, niż mogłoby się wydawać. Szczególnie problematyczna jest obsługa wielu typów komputerów i systemów operacyjnych. Na koniec, jest jeszcze ważna kwestia wydajności: Możesz mieć setki klientów, którzy w każdej chwili mogą zgłaszać żądania do Twojego serwera, więc małe opóźnienie może być krytyczne. Aby zminimalizować opóźnienia, programiści ciężko pracują, aby odciążyć zadania przetwarzania, często do maszyny klienta klienta, ale czasami także na inne maszyny w serwerze.

kurs java

Pozdrawiamy,
Zespół Great

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *