Przejdź do treści
Strona główna » Spring w Akcji 1.3

Spring w Akcji 1.3

java podstawy

Spis treści | Czysty kod

  1. Inicjalizacja aplikacji Springa
  2. spring tool suite

Inicjalizacja aplikacji Springa

Inicjalizacja aplikacji Springa

W trakcie czytania tej książki stworzysz Taco Cloud, aplikację internetową służącą do zamawiania najwspanialszego jedzenia stworzonego przez człowieka- Taco. Oczywiście, użyjesz Spring, Spring Boot i wiele innych bibliotek i frameworków, aby osiągnąć ten cel. Znajdziesz tu kilka opcji inicjalizacji aplikacji Springa. Chociaż mógłbym przeprowadzić Cię przez etapy ręcznego tworzenia struktury katalogów projektu i definiowania specyfikacji kompilacji, to jest to stracony czas, który lepiej poświęcić na pisanie kodu aplikacji. Dlatego też, będziesz opierał się na Spring Initializr, aby uruchomić swoją aplikacji.

Spring Initializr jest zarówno przeglądarkową aplikacją internetową, jak i REST API, co pozwala na stworzenie szkieletowej struktury projektu Spring, którą możesz uzupełnić o dowolną dowolną funkcjonalność. Poniżej przedstawiono kilka sposobów wykorzystania Spring Initializr:

  1. Z aplikacji webowej pod adresem http://start.spring.io
  2. Z linii poleceń za pomocą polecenia curl
  3. Z linii poleceń za pomocą interfejsu wiersza poleceń Spring Boot
  4. Podczas tworzenia nowego projektu za pomocą Spring Tool Suite
  5. Przy tworzeniu nowego projektu za pomocą IntelliJ IDEA
  6. Przy tworzeniu nowego projektu za pomocą NetBeans

Zamiast poświęcać kilka stron tego rozdziału na omówienie każdej z tych opcji, Zebrałem te szczegóły w dodatku. W tym rozdziale, a także w całej książce,pokażę Ci, jak stworzyć nowy projekt, używając mojej ulubionej opcji: Spring Initializr wsparcie w Spring Tool Suite.

spring tool suite

 Jak sama nazwa wskazuje, Spring Tool Suite to fantastyczne środowisko programistyczne Spring. Ale oferuje również poręczną funkcję Spring Boot Dashboard, która (przynajmniej w momencie w czasie gdy to piszę) nie jest dostępna w żadnym z pozostałych IDE.  Jeśli nie jesteś użytkownikiem Spring Tool Suite, to nic nie szkodzi, nadal możemy być przyjaciółmi. Przejdź do dodatku i wybierz alternatywę, która najbardziej Ci odpowiada. instrukcje znajdziesz w w kolejnych rozdziałach. Wiedz jednak, że w całej tej książce mogę czasami odwoływać się do funkcji specyficznych dla Spring Tool Suite, takich jak Spring Boot Dashboard. Jeśli nie używasz Spring Tool Suite, będziesz musiał dostosować te instrukcje do swojego IDE.

kurs java

Pomocne linki

calculations

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *