Przejdź do treści
Strona główna » Czy kod kiedyś zniknie?

Czy kod kiedyś zniknie?

  • przez

Zastanawiałeś się czasem, ile warty jest kod, który piszesz? Albo czy obecny sposób kodowania przetrwa kolejne dekady? Jeśli tak, to zachęcam Cię do przeczytania tego artykułu. Zapewne znajdziesz w nim kilka ciekawostek pochodzących ze świata IT. Docenisz też, jaką wartość ma Twój kod. Na wstępie zostawiam Cię z pytaniem: „Czy kod kiedyś zniknie?”….Co o tym sądzisz?

Zapewne 99,999% odpowiedzi, które zrosiły się w Waszych głowach brzmi NIE. Absolutnie macie racje. Prawdopodobnie poziom abstrakcji i liczba języków programowania będzie miała tendencje wzrostową. Możemy tworzyć języki bliższe wymaganiom, które sami sobie będziemy stawiać. Możemy również skupić się na dokładniejszych narzędziach, których celem będzie przetwarzanie naszych żądań. Idealnie wpasowują się tu słowa Kenta Becka, który podkreślił, że „…dobry kod ma znaczenie…”. Możemy to odczuć każdego dnia! Wszyscy jesteśmy przecież otoczeni urządzeniami elektronicznymi, szeregiem różnorodnych aplikacji, których zadaniem jest ułatwiać/ uprzyjemniać nam życie.

https://pl.freepik.com/

Bonus->>Warto jeszcze zaznaczyć, że niezwykle istotną sprawą jest czystość kodu. Jest to bardzo dobra praktyka, którą stosują doświadczeni programiści. Zapewnia to lepszą współpracę w zespole, ponieważ każdy jest w stanie zrozumieć zapisany kod. Daje to jeszcze jedną zaletę-> jest ogromna łatwość dopisania dalszej części kodu, co przekłada się na wzrost funkcjonalności przygotowywanego dla klienta produktu.

Udanej zabawy z kodowaniem!!!

Zespół GREAT


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *