Przejdź do treści
Strona główna » Czym zajmuje się tester java?

Czym zajmuje się tester java?

  • przez

Wiele osób kierujących się na kursy związane z programowaniem ma w głowie perspektywę wysokich zarobków i stabilizacji zawodowej. Jednym z najbardziej popularnych kierunków po takich szkoleniach jest praca jako tester java. Takie stanowisko znajdziemy praktycznie w każdym miejscu pracy, które zajmuje się szeroko rozumianą branżą IT.

Spis treści:

  1. Kim jest tester java?
  2. Czym zajmuje się tester java?
  3. Tester java – zarobki oraz model pracy

Kim jest tester java?

Przede wszystkim warto zastanowić się, kim jest i czym się zajmuje taka osoba. Nie ma tutaj podziału na osoby po takich czy innych studiach, jednak taka osoba musi posiadać pewne cechy osobowości niezbędne do tej pracy. Przede wszystkim tester oprogramowania musi być skrupulatny w swojej pracy oraz cechować się dociekliwością i dokładnością. Można wręcz powiedzieć, że to właśnie od jego oka do detali i szczegółów zależy, czy dana strona internetowa czy też aplikacja będzie funkcjonować we właściwy sposób. Nie musi znać języka programowania na tyle, aby móc stworzyć platformę od zera, jednak jego znajomość na odpowiednim poziomie jest zdecydowanie niezbędna.

Czym zajmuje się tester java?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym zajmuje się tester java. Jest to osoba, która odpowiada za końcowy proces tworzenia danego systemu. Jak sama nazwa wskazuje, sprawdza ona wszystkie niezbędne parametry oraz dane znajdujące się w kodzie. Czuwa również nad bezpieczeństwem strony pod każdym kątem. Może to oznaczać sprawdzenie zabezpieczeń na wypadek ataku hakerskiego, ale również mniejszej usterki. Tester java znajdzie zatrudnienie w wielu różnych przedsiębiorstwach. Oczywiście w dużej mierze kojarzy on się z branżą IT. Warto jednak pamiętać, że ma on za zadanie sprawdzenie systemów w inteligentnych rozwiązaniach w AGD, czy też samochodach.

Zarobki oraz model pracy

Nie da się jednoznacznie określić, ile zarabia osoba testująca. Zależy to zarówno od wiedzy, jak również samego doświadczenia w branży. Bardzo ogólnie można określić, że juniorzy zarabiają około sześciu tysięcy złotych brutto, natomiast bardziej doświadczeni pracownicy mogą liczyć na zarobki powyżej dziesięciu tysięcy. Ma na to wpływ również to, czy mówimy o testerze manualnym czy automatyzującym. Warto jednak zwrócić uwagę także na model zatrudnienia. Coraz częściej programiści oraz osoby związane z branżą IT decydują się na zakładanie własnej działalności i rozliczanie się na umowach B2B. W przypadku testerów oprogramowania częściej pracownicy decydują się jednak na wybranie umowy o pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *