Przejdź do treści
Strona główna » Czym charakteryzuje się język programowania Java?

Czym charakteryzuje się język programowania Java?

  • przez

Używanie języka Java do programowania znane jest już od kilkudziesięciu lat, mimo to nadal należy on do najbardziej popularnego sposobu tworzenia stron WWW oraz aplikacji. Wykorzystywany jest w wielu firmach, niezależnie od ich wielkości i zasięgu działania, co tylko wskazuje na uniwersalne i doskonałe zastosowanie tego języka w wielu dziedzinach.

Spis treści:

  1. Co to jest Java?
  2. Java co to jest i jakie ma cechy charakterystyczne?
  3. Java – co to za język programowania i jakie ma zastosowanie?

Co to jest Java?

Java to obiektowy język programowania, który został stworzony w firmie Sun Microsystems w połowie lat 90. XX wieku. W odpowiedzi na pytanie, co to jest Java, należy zawrzeć również fakt, że twórcy opracowali ten język w taki sposób, aby mógł być wykorzystany na wszystkich systemach operacyjnych oraz niezależnie od użytej technologii. Programowanie Java opiera się na kompilacji kodu źródłowego do kodu bajtowego, a napisany program można łatwo przenieść i odczytać dzięki obsługiwanej na wielu platformach Java Virtual Machina. Tak uniwersalny sposób tworzenia i programowania sprawił, że Java nadal wykorzystywana jest w tworzeniu zarówno małych, jak i dużych projektów dla firm o różnym zasięgu działania.

Java co to jest i jakie ma cechy charakterystyczne?

Ogólna charakterystyka języka Java, co to jest i jak działa, wyjaśniliśmy w poprzednim akapicie. Należy również określić kilka aspektów, którymi cechuje się ten sposób programowania. Przede wszystkim, języka Java ma charakter obiektowy, co umożliwia opisanie wszystkich elementów za pomocą klas i obiektów. Drugim ważnym wyznacznikiem jest dziedziczenie, które współistnieje z cechą poprzednią, a polega na definiowaniu nowych klas na podstawie tych już istniejących. Java to także uniwersalny charakter i niezależność pod względem wykorzystanej platformy, niezawodność oraz bezpieczeństwo. Ma ona również charakter wielowątkowy, co wpływa na efektywne wykorzystanie, a możliwość sięgnięcia do ogólnodostępnych bibliotek zawierających gotowy kod przeznaczony dla danego procesu sprawia, że korzystanie z tego języka jest łatwe i szybkie.

Java – co to za język programowania i jakie ma zastosowanie?

Programowanie w języku Java ma szerokie zastosowanie, zarówno wśród wielkich korporacji, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Wykorzystywana jest najczęściej do tworzenia stron internetowych, gdzie odpowiedzialna jest za funkcjonowanie wszystkiego od wewnątrz. Sprawdzi się również przy programowaniu gier, aplikacji, również tych na system Android. Potencjał i zapotrzebowanie na programowanie w tym języku jest duże, dlatego warto sprawdzić kursy Java, które mogą otworzyć drogę do kariery w branży IT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *