Przejdź do treści
Strona główna » Programista – kurs czy studia? Na co się zdecydować?

Programista – kurs czy studia? Na co się zdecydować?

  • przez

Kariera w IT stanowi często nie tylko marzenie młodych osób, ale również tych, którzy po latach dotychczasowej pracy chcą się przebranżowić. W jaki sposób można to osiągnąć? Lepiej wybrać kurs czy studia kierunkowe? Odpowiadamy!

  1. Jakie są wady i zalety studiów informatycznych?
  2. Czego możesz oczekiwać po kursach programowania?
  3. Programista: kurs czy studia?

Jakie są wady i zalety studiów informatycznych?

Ukończenie studiów informatycznych zapewnia swojego rodzaju prestiż i satysfakcję. Warto jednak mieć na uwadze, że obecnie dla potencjalnych pracodawców o wiele cenniejsze są praktyczne umiejętności i doświadczenie, a nie wiedza teoretyczna. Długi czas trwania może stanowić kolejną barierę dla wielu osób, które jak najszybciej chciałaby wkroczyć na rynek pracy jako specjalista w swojej branży. Program studiów jest też na tyle szeroki, że wiele przedmiotów w żaden sposób nie jest powiązana z nauką praktycznych umiejętności, które będą wykorzystywane podczas pracy. Do niewątpliwych zalet należy jednak możliwość zdobycia wiedzy przez doświadczonych specjalistów w branży. Co istotne – w niektórych kręgach posiadanie dyplomu ukończenia studiów informatycznych może być ułatwieniem w zdobyciu wymarzonej posady.

Czego możesz oczekiwać po kursach programowania?

Nauka praktycznej wiedzy od podstaw to niewątpliwy atut takiej formy kształcenia. W rezultacie nawet te osoby, które nie miały wcześniej żadnej styczności z programowaniem będą mogły zacząć swoją edukację bez poczucia braku elementarnej wiedzy. Jeżeli zastanawiasz się, czy wybrać kurs programowania czy studia weź także pod uwagę, że program zajęć został skonstruowany w ten sposób, aby dostarczyć niezbędnych informacji i narzędzi do wykształcenia specjalisty w zakresie programowania. Nie ma tutaj czasu na zbędne wstępy i teorię. Trzeba też pamiętać o tym, że nieodzowny jest tutaj wkład własny uczestnika. Gotowość do poświęcenia swojego czasu wolnego na naukę to pierwszy krok, który jest wymagany do tego, aby zacząć karierę na rynku jako programista.

Programista: kurs czy studia?

Lektura powyższego wpisu powinna udzielić Ci wskazówek, które będą pomocne przy podejmowaniu decyzji dotyczącej planowanej ścieżki kariery. Pamiętaj też, że nigdy nie jest za późno na naukę i zdobywanie nowych umiejętności! Podnoszenie swoich kwalifikacji i gotowość do samokształcenia stanowią jedne z kluczowych cen współczesnego społeczeństwa. Dynamiczny rozwój wiedzy sprawia, że jest to konieczne do tego, aby zostać pożądanym specjalistą na rynku pracy.

Zastanawiać się chłopiec z pomysłem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *