Przejdź do treści
Strona główna » Retrospektywa kurs Javy #1

Retrospektywa kurs Javy #1

java
kurrs java
java

Hej, mam na imię Mikołaj i będąc w trakcie kursu Java Great udało mi się zdobyć pracę upragnioną pracę jako Junior Java Developer w 2 tygodnie od rozpoczęcia rozsyłania CV 🙂 Jako, że dopiero co przeszedłem ścieżkę przebranżowienia i rozpocząłem pracę, postanowiłem podzielić się swoją perspektywą, która być może pomoże osobą zastanawiającym się jaką drogę obrać aby dostać pracę jako programista. Pomimo, że wpisy będą pojawiać się na portalu Great to moja opinia nie jest sponsorowana – za kurs Java zapłaciłem z własnych pieniędzy.

Spis treści:

  1. Moje wątpliwości przed kursem.
  2. Co mnie przekonało.
  3. Mój background przed kursem.

Moje wątpliwości | Kurs Java

Temat bootcampów i kursów Java jest już od dawna wałkowany i sam raczej myślałem, że nigdy się na taki nie zdecyduje bo szkoda kasy. Nie potrzebowałem rozwiązań na tacy tylko kierunku. Doszedłem do etapu w nauce, w którym miałem solidny fundament podstaw Javy ale nie wiedziałem, co zrobić z tym dalej – jak zabrać się za naukę frameworków albo jaki projekt zbudować do CV. Trudno mi było także zmotywować się do dalszej samotnej nauki. Potrzebowałem, żeby ktoś mnie pokierował i kurs okazał się dla mnie się strzałem w 10.

Co mnie przekonało

Przed kursem Java zwróciłem się do Pawła z kilkoma pytaniami i od razu spodobało mi się to, że mam do czynienia z normalnym człowiekiem a nie wielką firmą. W jednej z pierwszych wiadomości zapytałem czy istnieje możliwość płatności w częściach wraz z postępem kursu. Argumentowałem, że jednak Great jest mała firmą i nie ma zbyt wielu opinii. Kiedy obecnie duże bootcampy życzą sobie około 15 tys. za kurs Java i płatność góry tutaj, dostałem odpowiedź – „Rozumiem twoje obawy. Jasne, możemy podzielić płatność na bloki tematyczne”. To mnie kupiło. Great bardziej traktuje nie jako kurs Java tylko bardziej jako mentoring doświadczonych kolegów z branży.

Java Podstawy przed kursem

Przed rozpoczęciem kursu Java Developer miałem solidny fundament z podstawy Java bez frameworków. Płynna znajomość pętli, instrukcji warunkowych, klas i obiektów pozwoliła mi od początku, bez problemu, pracować nad projektem. Polecam również Tobie przerobić składnię języka, nawet jeśli nie zdecydujesz się na kurs. Takie podejście pozwoli tobie skupić się na problemach związanych z budowaniem projektów bez „kopania się” z podstawami Javy. W kolejnym wpisie opiszę przebieg kursu i pracę nad projektem Company.

Mi się udało, i mam nadzieję, że Tobie również się uda.

1 komentarz do “Retrospektywa kurs Javy #1”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *