Przejdź do treści
Strona główna » Co trzeba umieć, żeby dostać pracę?

Co trzeba umieć, żeby dostać pracę?

java support
rozmowa o pracę, zdobycie pracy

W dzisiejszym wpisie dowiesz się co trzeba umieć, żeby dostać pracę jako Junior Java Developer. Przedstawię tobie również jak Kurs Java Developer Great może ci w tym pomóc. Twoja wymarzona pierwsza praca junior java developera jest w zasięgu ręki.

Spis treści:

  1. Co jest wymagane przez pracodawców?
  2. Fundament Junior Java Developera
  3. Jak się tego wszystkie nauczyć?

Co jest wymagane przez pracodawców?

Przeglądając branżowe portale z ogłoszeniami o pracę można odnieść wrażenie, że wymagania na stanowisko juniorskie stale rosną.

Wśród dobrze znany technologii takich jak Java + Spring + Hibernate + SQL coraz częściej pojawiają się bardziej zaawansowane narzędzia Docker, Kubernetes czy też znajomość architektury mikroserwisowej.

Gdy wszyscy mówią o tym, że rynek jest przesycony i poziom wejścia jest naprawdę wysoki, chcę cię uspokoić. Pracodawcy będą od ciebie dobrej znajomości fundamentów. Jeśli poznasz je na bardzo dobrym poziomie i będziesz w stanie zaprezentować to na rozmowie kwalifikacyjnej – dostaniesz pracę. Te zaawansowane narzędzia, które się pojawiają, w przypadku juniora są wyłącznie „nice to have”.

Fundament Junior Java Developera

1. Java

Wydaje się to oczywiste jednak często początkujący, chcąc jak najszybciej wejść na rynek pracy, uczą się frameworków bez dostatecznej znajomości podstaw Javy.

Klasy, obiekty, interfejsy, paradygmaty programowania obiektowego musisz się nimi płynnie posługiwać.

Projekt Company na kursie Java Developer Great jest takim projektem, w którym skupiamy się na właśnie tych zagadnieniach bez zbędnego wchodzenia w frameworki. 

2. Bazy danych i SQL

Na moich rozmowach o pracę większość pytań dotyczyła właśnie SQL i baz danych niż samej Javy.

Pojawiają się pytania o stworzenie prostego model tabel wraz z relacjami. Musisz także umieć napisać SELECT z joinem.

Projekt Shop na kursie Java Developer Great jest projektem w którym skupiamy się mocno na bazach danych. Paweł kładzie nacisk na to aby uczyć się teorii baz danych bez „magii”, które nakładają frameworki. Takie podejście spotkało się z wielką aprobatą na moich rozmowach kwalifikacyjnych.

3. Spring i Hibernate

Dwa najpopularniejsze frameworki pojawiające się w ogłoszeniach o pracę. 

Projekty, które tworzymy na kursie Java Great, budujemy w oparciu o te dwa frameworki.

Musisz jednak wiedzieć, że na pozycję juniorską, bardziej będzie sprawdzana twoja wiedza z dwóch pierwszych pozycji.

Warto wykazać się świadomością jakie problemy może generować Hibernate’a np. problem n + 1 , lazy loading.

Jak się tego wszystkiego nauczyć?

Kurs Java Developer Great jest tworzony przez doświadczonego Senior Java Developera – Pawła, który bardzo dobrze zna rynek a także jakie sylwetki programistów java są najbardziej pożądane na rynku. Agenda kursu java developer stworzona jest na bazie ponad 10 letniego komercyjnego doświadczenia. Wybierając nasz kurs Java masz pewność, że podążasz sprawdzoną ścieżką aby sprawnie w czasie 4-6 miesięcy zdobyć pracę jako Junior Java Developer. Możesz również sprawdzić mój poprzedni wpis „Jak uczyć się podstaw Java”.

Pamiętaj, Twoja wymarzona pierwsza praca junior java developera jest w zasięgu ręki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *