Przejdź do treści
Strona główna » Jak uczyć się podstaw java ?

Jak uczyć się podstaw java ?

java

W dzisiejszym wpisie poznasz sposoby jak najefektywniej uczyć się podstaw Javy. Metody te pozwoliły mi zbudować solidną bazę przed kursem Java Developer Great i szybko znaleźć pracę. Znajdziesz tutaj linki do platform, które są lepszy od standardowych java tutorial.

Spis treści:

  1. Trudności początkujących
  2. Złota rada dla początkujących
  3. Platformy, które ucząc podstaw Java przez praktykę

Trudności początkujących.

Początki z podstawami Java nie należą do najłatwiejszych. Spotykasz się z wieloma nowymi pojęciami takimi jak klasa, obiekt, typy prymitywne, które są dla ciebie mocno abstrakcyjne.

Język programowania jest tylko narzędziem do rozwiązywania różnych problemów. Jednak zanim dojdziesz do etapu wprawnego posługiwania się tym narzędziem musisz przejść przez etap tworzenia prostych programów.

W Internecie mnóstwo jest Java tutoriali czy to na YouTube albo Udemy. Osobiście jestem zwolennikiem naukę poprzez praktykę i sądzę, że oglądanie i przepisywanie tutoriali jest nieefektywne. Bierne odtwarzanie tworzy pozorne złudzenie uczenia się jednak wszelkie rozwiązania nie są twoje. Na kursie Java Developer z Great nie poświęcamy czasu na wykładanie teorii. Rozmawiamy o niej tylko w kontekście tasków – zadań, które będziesz wykonywał podczas sprintu.

Złota rada dla początkujących.

Pisz dużo kodu. Stwórz coś. Rozwiąż jakiś problem.

Na początku swojej przygody z programowaniem były to najczęściej powtarzające się stwierdzenia, gdy szukałem informacji jak się uczyć.

Jednak dla totalnego laika sam koncept tego co może stworzyć jest bardzo trudny do ustalenia. Problemy te rozwiązuje nasz kurs Java Developer a także platformy, które znajdziesz poniżej.

Platformy, które ucząc podstaw Java przez praktykę

1. MOOC Uniwersytetu Helsinki

Każda z 14 części tego kursu składa się z potrzebnej teorii oraz zadań.

MOOC przeprowadza cię od podstawowych elementów języka jak pętle, instrukcje warunkowe a w końcowym etapie porusza paradygmaty programowania obiektowego.

Największą zaletą jest baza zadań i wtyczka do IDEE, która sprawdza ich poprawność;

W praktyce wygląda to tak, że czytasz wymaganą teorię a potem przechodzisz do IDEE,  w którym wykonujesz zadania i wtyczka sprawdza twoje rozwiązania.

2. JetBrains Academy

Uważam że do jeszcze lepsze miejsce miejsce do początkowej nauki i zbudowania podstaw przed naszym kursem Java.  Żałuje, że nie było tej platformy jak sam się uczyłem 🙂

Twórcy Intellij dostarczyli nam różnego rodzaju ścieżki od podstaw Javy po ścieżke Java Backend Developer ze Spring + Hibernate.

Największą wartością jest to, że nauka odbywa się poprzez budowania prawdziwych projektów.

3. Kurs Java Developer Great 🙂

Najlepsze miejsce do nauki nie tylko podstaw ale także do zdobycia pracy.

Great jest 4-6 miesięczna symulacją pracy programisty w środowisku prawie komercyjnym. Pod okiem Pawła – Senior Java Developera będziesz budował z zespołem projekty od samych podstaw do momentu kiedy dodasz je do swojego CV.

Jest to kompleksowe szkolenie, które zapewni ci wszystko czego potrzebujesz żeby dostać pracę jako Junior Java Developer.

2 komentarze do “Jak uczyć się podstaw java ?”

  1. Pingback: Co trzeba umieć, żeby dostać pracę? - Kursy Java | great.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybki kontakt!
+
Wyślij!