Przejdź do treści
Strona główna » Przebranżowienie success story

Przebranżowienie success story

praca junior java developer, stanowisko pracy

Hej, mam na imię Mikołaj i będąc w trakcie kursu Java Great udało mi się zdobyć pracę upragnioną pracę jako Junior Java Developer w 2 tygodnie od rozpoczęcia rozsyłania CV :). Razem z zespołem Great wpadliśmy na pomysł, że blog z perspektywy osoby, która dopiero co przeszła ścieżkę przebranżowienia może być wartościowa i inspirująca dla tych którzy myślą zmiany swojej kariery na IT.  

Chciałbym, aby wpisy na tym blogu były drogowskazami dla osób poszukujących swojej ścieżki. Bardzo lubię dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami więc jeśli masz jakieś pytania możesz śmiało do mnie napisać. Na moim blogu m.in. znajdziesz:

·       Sposób na „Great” CV, które wyróżni cię na tle 100 innych kandydatów

·       Który z projektów z kursu Java Great dał mi pracę?

·       Czym różnią się projekty i taski w Great od bootcampów?  Dlaczego Great zrobi z ciebie lepszego programistę.

·       Jak przygotować się do startu w kursie Java Great aby wykorzystać go jak najlepiej.

·       Java najszybciej da ci pracę. 

·       Problemy i wątpliwości osoby początkującej.

·       Planowanie nauki.

·       Java, Spring, Hibernate. Co trzeba umieć żeby zdobyć pracę ?.

Spis treści:

  1. Dlaczego będzie trudno? Ale i tak dasz radę.?
  2. Great może ci pomóc.

Dlaczego będzie trudno? Ale i tak dasz radę.

Byłem zmęczony pracą w firmie transportowej, która wiązała się z częstymi, niespodziewanymi wyjazdami za granicę, stresującymi kontaktami z klientami i przeciętnymi zarobkami. Standard, może masz taką samą historię. 

Chcę ci nakreślić kontekst, bez przynudzania, że tak samo jak ty miałem wymagająca pracę na etacie. Wiem jak trudno jest czasami wrócić po całym dniu pracy i jeszcze wieczorami wytężać umysł pisząc programy.

 Na kursie Java Developer Great nie owijamy w bawełnę – nie ma innej drogi niż regularna nauka. Jednak może być ona efektywna i satysfakcjonująca.  Jeśli jesteś w stanie wygospodarować 1 – 2h dziennie to prędzej czy później ci się uda. Nie musisz mieć backgroundu, studiów, ani być dobry z matmy :). Tutaj wystarczy tylko (i aż) czas i etos pracy.

Great może ci pomóc.

Moje przebranżowienie, pomimo że zakończyło się sukcesem to było nieefektywne. Straciłem mnóstwo czasu na przepisywanie java tutorial oraz uczenie się niepotrzebnych rzeczy.

A przecież dla nas, osób przebranżawiających, czas jest najważniejszy.

Samotna nauka choć możliwa jest bardzo trudna. Jednak kurs Java developer Great może ci pomóc.

Kurs Java Great daje ci mapę – wykonujesz pojedyncze taski, które składają się na twoje projekty do CV. Uczysz się technologii Java + Spring + Hibernate w praktyce jednocześnie budując portfolio.

Kurs Java Great daje ci pewność – doświadczenie Pawła sprawia, że twoja programistyczna sylwetka jest atrakcyjna dla pracodawców. W moim przypadku dostałem dwie oferty pracy w 2 tygodnie od rozpoczęcia wysyłania CV.

Kurs Java Great nie daje ci rozwiązań na tacy – dla mnie największa zaleta. Bootcampy owiane są zła sławą bo produkują klepaczy kodu. Tutaj uczysz się myślenia i rozwiązywania problemów. Wymagane są tylko java podstawy.

Kurs Java Great to społeczność – zawsze możesz z kimś pogadać na slacku o taskach albo innych, mniej przyjemnych rzeczach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *