Przejdź do treści
Strona główna » Swap – wystartowaliśmy

Swap – wystartowaliśmy

  • przez
podstawy java, microservices

SWAP – system weryfikacji autentyczności produktów

java tutorial

Architektura projektu SWAP jest widoczna na powyższym zdjęciu. Wystartowaliśmy nowy projekt i trochę o nim opowiedzmy.

SWAP jest projektem tworzonym w architekturze mikroserwisów. Oznacz to, że nie posiadamy jednego monolitu w backendzie, ale wiele mały mikroserwisów, które się ze sobą komunikują. Nasze serwisy też często posiadają własne bazy danych bądź metody peryzystencji. Własny mikroserwis do autoryzacji i autentykacji, a także kolejkę RabbitMQ, do kolejkowania dużej ilości requestów.

Jest projekt wykonywany na kształt projektów komercyjnych. Można by go spokojnie używać na produkcji. Wiele projektów o podobnej architekturze, jest dostępny w internecie.

To dla nas wielka przyjemność, móc tworzyć ten projekt razem z naszymi kursantami, których wiedza i zdolności ciągle rosną. Urosły one już na, żeby stworzyć ten, dość skomplikowany projekt w JAVA.

Jako wisienka na torcie mogę powiedzieć, że projekt ten będzie budowany z poziomu dockerów i docker-compose.

W tym projekcie w java będą zadanie łatwiejsze, dla mniej doświadczonych programistów, a także trudniejsze dla bardziej doświadczonych. Będziemy wykonywać testy wydajnościowe w JMeter, aby przetestować nasza architekturę opartą o kolejki. Również będziemy się uczyć pracy na dockerach i w środowisku rozproszonym. Czeka nas wiele ciekawych zadań. Poznamy też NO-SQL w mongo db.

Zapraszamy do pracy
Zespół Great

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *