Przejdź do treści
Strona główna » PRACuj jako JUNIOR JAVA DEVELOPER

PRACuj jako JUNIOR JAVA DEVELOPER

  • przez

Chcesz pracować jako Junior Java Developer? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Znalezienie pierwszej pracy w branży IT to krok milowy w Twojej karierze. Często mówi się, że najtrudniej znaleźć pierwszą pracę, kolejne już same znajdą Ciebie…Czy to prawda? Po części tak, po części nie- zaraz wyjaśnimy dlaczego.

Przeglądając oferty pracy często możesz zaobserwować powtarzające się „kryteria/ wymogi” stawiane kandydatowi. Są to zarówno wymogi dotyczące Twojego doświadczenia, opanowanych już wiadomości i umiejętności, jak i te z zakresu kompetencji miękkich. O ile dwóch pierwszych wytycznych nie trzeba nikomu tłumaczyć, to kompetencje miękkie stanowią niemałą ciekawostkę. Czym są, dlaczego są tak istotne i zamieszczane w ogłoszeniach? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Kompetencje miękkie zwięźle można opisać jako wszystko to, co dotyczy danej osoby, poza jej wiedzą i umiejętnościami. Można powiedzieć, że opisują sposób bycia człowieka. Jest to szerokie pojęcie, które obejmować może sposób komunikowania się z innymi członkami zespołu, jasność w wyrażaniu swoich spostrzeżeń, czy rozwiązywaniu konfliktów. Kompetencje te odnoszą się też do umiejętności radzenia sobie z sytuacjami stresowymi, niejednokrotnie z wykonywaniem zadań pod presją czasu. Istotną cechą w pracy developera jest kreatywność w szukaniu nowych rozwiązań, ulepszaniu tego, co już jest. Słowem kluczowym w wielu ogłoszeniach jest motywacja. To właśnie ona, obok umiejętności zarządzania swoją pracą, stawiana jest wysoko w rankingu niezbędnych czynników oczekiwanych od kandydata na oferowane stanowisko. Zmotywowany pracownik chętniej wykonuje swoje obowiązki, zdobywa nową wiedzę i umiejętności. Zwyczajnie- jest lepszym współpracownikiem. Jako ostatnią z tzw. kompetencji miękkich mogę wskazać wysoką kulturę osobistą. Teoretycznie zagadnienie, które przeszło do lamusa…ale czy napewno? No własnie…nie. Już przeprowadzając rozmowę rekrutacyjną można stwierdzić, czy dana osoba ją „ma”.

Jak już się domyślasz, uzupełnieniem kompetencji miękkich są tzw. kompetencje twarde. Są one mierzalne, można sprawdzić, na ile co umiesz. W ofertach pracy na pewno znajdziesz hasła: dobra znajomość platformy Jira (rzadko Trello), znajomość Confluenca czy GitHuba. Kolejnymi wytycznymi zazwyczaj są: Java, JavaScript, SQL, html. Następną umiejętnością jest znajomość języka angielskiego. Ta umiejętność czasami wymagana jest tylko na poziomie czytania dokumentacji, czasami na standardowym B2, a czasami wymogiem jest płynność w mowie i na piśmie. Im wyższy poziom opanowania języka, tym więcej otwartych przed Tobą furtek do zdobycia pracy.

Jak znaleźć pracę jako Junior Java Developer?

  • zacznij od darmowych samouczków/ tutoriali Java od Podstaw
  • zapisz się na kurs/warsztaty/ symulację pracy
  • uzupełnij swoją wiedzą dzięki dostępnym na rynku blogom/książką
  • zapisz się do grup tematycznych
  • przejdź symulację rozmów rekrutacyjnych
  • rozmawiaj z seniorami, ucz się od nich
  • wybieraj te oferty, które dla Ciebie są ciekawe
  • naucz się dobrze prezentować

Przełam się! Pracuj jako Junior Java Developer!Zapewnimy Ci to dzięki uczestnictwu w naszym kursie.

Skontaktuj się z nami, chętnie opowiemy więcej!

Pozdrawiamy

Zespół GREAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *