Przejdź do treści
Strona główna » Java Podstawy – Collections [1]

Java Podstawy – Collections [1]

  • przez
java podstawy
java tutorial

Java Podstawy – Collections [1] – Architektura

Rozpoczynamy tutorial projektu Collections—> z omówieniem roli developera, bądź uczestnika kursu Java w projekcie.

Projekty w Java w większości są pisane przez zespoły, a nie samodzielnie i taka namiastkę zespołu chcemy Ci dać w ramach naszego tutorialu do kursu java. W naszym zespole jest senior java developer, który daje Ci wskazówki, jak masz zrealizować zadania z przykładami.

W ramach tutorialu java–>najpierw uczymy się poprzez realizację zadania razem z developerem i odtwarzamy rozwiązane, zrealizowane przez developera. Napotkamy też pewne trudności, z którymi będziemy musieli sobie poradzić. Mogą to być problemy lokalne z uruchomieniem projektu spring boot, instalacja java albo maven itp.

Gdy poradzimy sobie z podstawową konfiguracją środowiska potrzebnego do pracy, będziemy mogli zacząć implementować pierwsze zadanie –> napisanie od nowa „kawałka” klasy ArrayList, w postaci MyArrayList wraz z testami.

Podobnie do realizacji tutorialu, tak też wyglądają nasze kursy java. Jest prowadzący, który stanowi część zespołu programistycznego, są uczestnicy kursu i testerzy. Razem, jako zespół java, tworzymy rozwiązanie dla klienta. Rola zespołu tutaj jest bardzo ważna!

Po zaimplementowaniu zadania wydajemy tzw. PULL REQUESTA, aby każdy członek zespołu mógł obejrzeć rozwiązanie. Poprosimy też o zaakceptowanie naszego PULL REQUEST-a. Widzimy, że projekt nie opiera się na pracy samodzielnej, ale konieczny jest w zespół.

Pozdrawiamy,
Zespół Great

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybki kontakt!
+
Wyślij!