Przejdź do treści
Strona główna » CONFLUENCE- skarbnica wiedzy czy strata czasu?

CONFLUENCE- skarbnica wiedzy czy strata czasu?

  • przez

Confluence to kolejne słowo klucz, które pojawia się, gdy zaczynasz kurs programowania czy testowania. Czym właściwie jest? Jaką rolę będzie odgrywać w Twojej pracy? Czy warto się nad tym pochylić? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na postawione pytania.

Samo słowo CONFULENCE można tłumaczyć jako gromadzenie analogicznych poglądów lub powiązanych ze sobą spraw, w tym samym miejscu. Jest to dokumentacja dotycząca określonego projektu zawarta na platformie jaką jest JIRA. Zapoznając się z projektem dobrze jest poświęcić czas na zapoznanie się z zawartością CONFLUENCA. Jest niezastąpioną skarbnicą wiedzy, gdy nie masz dostępu do osób zaznajomionych z projektem (bo nie ma ich już w firmie) lub daje Ci wstępny ogląd projektu (o resztę możesz dopytać współpracowników).  Dlaczego nie jest stratą czasu, chociaż niektórym na początku może się tak wydawać? Ponieważ znajdziesz tu odpowiedź na większość pytań dotyczących projektu. Warto wiedzieć, gdzie czegoś szukać…

Firmy, które dysponują CONFLUENCEM wiele zyskują:

  • Wiedza dotycząca projektu jest uporządkowana i przechowywana w jednym miejscu
  • Wiedza jest udostępnia dla teamu 
  • Ułatwia współpracę, co przekłada się na efektywność działań

Przestrzeń organizacji CCONFLUENCA w praktyce przypomina książkę. Otwierając widzisz tytuł, a pod nim rozwijające się „drzewko”. Podobnie jak w książce, znajdziesz rozdziały i umieszczone w nich bardziej szczegółowe podrozdziały. Oczywiście to wszystko spisane jest w oparciu o to, co chcemy osiągnąć jako użytkownicy powstającego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *