Przejdź do treści
Strona główna » Company [10]

Company [10]

  • przez
java,spring, intellij
realizacja projektu java

Jira, Confluence, BitBucket, Pull Request

Jira to nasz issue tracker, czyli miejsce gdzie znajdują się nasze tickety – zadania. Pracujemy w metodologi SCRUM, więc tickety powstają w trakcie sprint-a, są wrzucane do backlogu, następnie w czasie planningu wybrane zadania z backlogu podpina się do aktualnego sprintu. Gdy powyższe czynności zostaną wykonane, sprint startuje.

W Confluence jest nasza firmowa baza wiedzy biznesowej i developerskiej (takie firmowe „wiki”). Jeśli jest jakiś proces do przejścia, to nie tłumaczymy tego dziesiątki razy face to face, lecz tworzymy page na confluence i wysyłamy tylko linka do confluenca. To ułatwia przepływ wiedzy w firmie.

Bitbucket to jest nasz system kontroli wersji oparty na git. Bitbucket umożliwia trochę więcej niż GIT, ponieważ mamy tu możliwość stworzenia w prosty sposób PULL REQUESTA i jego obsługę.

Pull request jest prośbą o włączenie naszych zmian z feature brancha do brancha develop. Git umożliwia tworzenie tak zwanych branchy, czyli skopiowania sobie konkretnej wersji aplikacji na w miejsce robocze, gdzie możemy stworzyć nową funkcjonalność. Gdy funkcjonalność jest gotowa commitujemy ją do brancha i pushujemy na bitbucketa. Tam tworzymy pull requesta i wszyscy programiści w zespole mogą dać komentarze do naszego rozwiązania. Polecam doczytać sobie w internecie fraze: git workflow opisany na poniższym diagramie.

git workflow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybki kontakt!
+
Wyślij!