Przejdź do treści
Strona główna » Intellij IDEA – jak efektywnie korzystać z IDE ?

Intellij IDEA – jak efektywnie korzystać z IDE ?

  • przez
java,spring, intellij

Interfejs

Aby efektywnie korzystać z IDE należy wiedzieć, co to takiego jest. IDE – Integrated Development Environment , czyli zintegrowane środowisko programistyczne. Zestaw połączonych narzędzi stworzony po to, aby efektywnie tworzyć oprogramowanie. W przypadku IntelliJ IDEA to w języku JAVA firmy jetBrains (są też inne IDE do innych języków jak Javascript).

Intellij IDEA jest najczęściej używanym IDE dla JAVA, stąd nasze szkolenia również są realizowanie w tym programie. Przede wszystkim należy starać się dużo programować, aby nabyć w tym biegłość. Oczywiście pomoc kogoś, kto to narzędzie zna, znacznie przyspieszy naukę. Intellij podpowiada jak naprawiać błędy, sugeruje niektóre rozwiązania, podkreśla na czerwono błędy kompilacji. Jest to bardzo bogate narzędzie. Jak ze wszystkim – żeby programować dobrze JAVA w intellij ,trzeba po prostu rozwiązywać problemy techniczne korzystając z tego narzędzia.

Skróty Klawiszowe

Gdy na rozmowie rekrutacyjnej pojawia się tak zwany CODING INTERVIEW czy PAIR PROGRAMMING rekruterzy kładą mocny nacisk na używane skróty klawiszowe. Ich znajomość potwierdza obycie z narzędziem oraz znacznie przyspiesza development. Lepiej zatrudniać programistę, którzy zna i korzysta ze skrótów klawiszowych, niż takiego który z nich nie korzysta.

Lista ważniejszych skrótów klawiszowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *