Przejdź do treści
Strona główna » Jak wygląda Dobre szkolenie na Programistę JAVA?

Jak wygląda Dobre szkolenie na Programistę JAVA?

Prosty Schemat pracy Programisty

Moim zdaniem dobre szkolenie na Programistę JAVA musi odzwierciedlać pracę jako Programista JAVA z trenerem, którzy już wiele lat jest Senior JAVA Developerem. To zmapowane biuro, w którym się pracuje wykorzystując narzędzia takie jak: JIRA i Confluence. To równiież metodologia pracy SCRUM no i oczywiście korona, czyli tworzenie projektów z wykorzystaniem popularnych bibliotek (JAVA, Spring, REST, SQL, Maven, Junit, Mockito itp.).

Dopiero całościowe odwzorowanie środowiska pracy właściwie przygotuje kandydata do podjęcia roli Programisty. Samo słuchanie wykładów (które słono kosztują) z np. 100 osobową publicznością, nie da takich efektów. W SCRUM pracuje się w zespole do MAX 9 osób. 10 Ludzi na warsztatach i szkoleniu to jest absolutne maximum.

Zdobycie umiejętności programistycznych to przede wszystkim samodzielne praca z doświadczonym SENIOREM, który mówi, co trzeba zrobić. Wszystko jest zgodne z panującymi standardami poprawnego kodowania, z wzorcami projektowymi/architektonicznymi i szeroko pojętymi dobrymi praktykami. Przypomina to trochę zespołowy kurs na prawo jazdy, gdzie komputer i JAVA (zamiast samochodu) są naszym narzędziem pracy. Musisz poznać z góry określone umiejętności (określone przez rynek pracy ), a na koniec kursu zdać egzamin wewnętrzny i jesteś gotowy do końcowego egzaminu,jakim jest rozmowa rekrutacyjna. Niektórzy zdają rozmowę za 1 -ym razem…niektórzy za 2 im lub 3-cim. Pewne jest jedno.–>Jeśli firma już uznała Cię na tyle wartościowego, żeby zaprosić Cie na rozmowę, to znaczy, że już niedługo Ci się uda.

Referencje

Nie idź na kurs jeśli nie znasz nikogo, kto już ten kurs zaliczył i aktualnie pracuje. Poproś swojego szkoleniowca o numer telefonu do kogoś, kto już pracuje po tym kursie. Poszukaj opinii w internecie, poszukaj ocen kursu, żeby mieć pewność na co się piszesz. Nie kupuj kota w worku.

Gwarancja

Czy kurs daję gwarancję zdobycia pracy jako Programistą czy Tester? Dostaniesz zwrot pieniędzy jeśli Ci się to nie uda ? Czy jednak zamiast tego zostanie Ci zaproponowany kolejny świetny kurs bez gwaranci pracy lub zwrotu pieniędzy? Żądaj efektów i nie daj się oszukać.

Warto zainwestować w dobre szkolenie na programistę java!

Pensive programmer working on desktop pc programming code technologies or website design at office Software Development Company

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybki kontakt!
+
Wyślij!