Przejdź do treści
Strona główna » Czy ja mogę zostać programistą JAVA ?

Czy ja mogę zostać programistą JAVA ?

Czy ja moge zostac programista JAVA

Jakie cechy powinien mieć kandydat na Programistę ?

Jeśli zastanawiasz się, czy dasz radę zostać programistą, to wpis właśnie dla Ciebie. Ludzie naprawdę z różnych zawodów (zaczynając od pracowników biurowych, nauczycieli, pracowników produkcji a kończąc na prawnikach ( pozdrowienia dla Jacka )) zostają programistami JAVA. Naprawdę niski jest próg rozpoczęcia szkolenia na Programistę JAVA. Natomiast już trochę trudniej jest zdobyć pierwszą pracę w JAVA. Dlatego szkolenie musi być naprawdę dobre. Musi mieć potwierdzenie wśród aktualnych programistów JAVA, że to właśnie ten kurs mu to umożliwił.

Jeśli miałbym wymienić, jakie są wymogi żeby rozpocząć szkolenie, to byłoby to :

  • Umiejętność pracy z wybranym system operacyjnym ( Windows, Linux, Mac )
  • Umiejętność instalacji oprogramowania z internetu jak : JAVA 11, IntelliJ IDEA, Maven , GIT
  • Umiejetność podstawowej pracy z linią poleceń ( cmd, shell )
  • Sprawnie posługiwanie się myszką i klawiaturą

Jak widać ,wymogi są naprawdę niskie. Jednak z doświadczenie wiem, że ludzie np. 50+, którzy nie mieli styczności dużej z komputerem, musieliby poświecić więcej czasu… najpierw na obsługę komputera i urządzeń. Nic jednak nie jest nie możliwe, jeśli się mocno chce.

Jeśli osoba potrafi instalować sprawnie aplikację, jest w stanie naprawić jakiś problem techniczny, gdy coś się nie chce zainstalować, to już uwidacznia predyspozycje do zostania Programistą. Bycie Programistą to w dużej mierze zdolność do rozwiązywania problemów technicznych, gdy coś zostało zrobione poprawnie, ale nie działa.

Test -Czy mogę zostać programistą lub testerem ?

Jeśli chcesz być absolutnie pewien, że nie zmarnujesz pieniędzy na szkolenie na programistę JAVA i nie dasz rady ukończyć kursu, to mamy przygotowany test sprawdzający ( kwota sprawdzenia to zaliczka na szkolenie przy zakupie szkolenia ) tutaj : https://great.waw.pl/great/test-czy-moge-zostac-programista-lub-testerem/

Co robić, gdy już zostanę Programistą?

Na tę okazję mamy przygotowany kolejny wpis. Napewno z biegiem czasu będziesz musiał się nauczyć wydawać coraz większe ilości pieniędzy, co też jest sztuką, ale o tym w następnym wpisie.

Porsche 911 2006

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *